Tlt 61(2)


Çeviri için Useless1, kontrol / düzenleme ve edit için Wertyul arkadaşımıza teşekkürler. Keyifli okumalar…

Öldüğümü düşünmüştüm. Ama sistem mesajını görünce aniden sevinçle dolmuştum.

Sistem bildirimi: Tebrikler. Komutan Drake’nin meydan okumasını geçtiniz.

Haha. Görünüşe göre içtiğim son iksir hayatımı kurtarmıştı. Drake çoktan çadırına dönmüştü. Hemen bende çadıra gidip sabırsızlıkla görevin ödülünü istiyordum.

Sonuçta Drake hala bir NPCidi. Sabit bir şekilde otururken bana baktı ve konuştu. “Genç adam görünüşe göre Prensesi kurtaracak güce sahipsin. Gördüğün gibi değerli kılıcımı kendimi korumak için kullandığımdan onu sana veremem. Buna ne dersin ben sana bir çift eldiven vereyim prenses ve kral onun benim olduğumu hemen anlar.”

Eldivenleri görüp baksam da özelliklerini göremiyordum.

Adalet Getiren – Görev Eşyası.

Drake yeniden konuştu. “Prensesin yaşadığını kanıtlamak için umarım bana bir şey getirirsin. Eğer yapabilirsen ben ve askerlerim krallığa geri dönüp yeniden hizmet ederiz.”

Başımla onaylayıp görevi kabul ettim.

Lanet olsun! Drake’nin tanrısal eşyaya benzeyen kılıcını vereceğini düşünmüştüm. Sonunda tek aldığım bir görev eşyasıydı. Şimdi ne yapacaktım?

Saate baktım. Çoktan öğlen 4 olmuştu. Farkında olmadan bu görevde 2 saat harcamıştım. Ovanın haritası çok büyük olduğundan yolda canavarları öldürürken zaman su gibi akmıştı.

“Beep~!”

Shan Shan bana mesaj yollamıştı ama içerik yoktu. Tek gördüğüm bir ekipmanın özellikleriydi.

[Gece Elflerinin Kılıcı] ( Mavi Ekipman )

Saldırı: 120-175

Kuvvet: +21

Canlılık: +24

Çeviklik: +16

Seviye gereksinimi: 26

Aman tanrım. Bu nasıl bir mantıktı?

120-175 saldırı? Benim kılıcımın sadece 24-45 saldırısı yok muydu?

İletişimin sesini açtığımda Shan Shan’ın kahkahalarını duyabiliyordum. Gerçekten çok memnun kalmış gibiydi.

“Shan Shan bu göevinin ödülü mü?” Hevesle sordum.

“Evet. 5 saat boyunca uğraştım ama değdi.”

İki dakika sonra…

“Hey Lin Fan dilini kedi mi kaptı?” Shan Shan sırıtarak konuştu.

Ağzımda ki salyaları sildikten sonra “Bu acı deneyimden öğrendim… Kesinlikle seninkinden daha güçlü bir silah elde edeceğim. Ah. Doğru. Shan Shan ekstra puanlarını nasıl dağıttın? Saldırın kaç?” Dedim.

“Tüm hepsini kuvvete verdim. 265-345 saldırım var. Seninkiler nasıl?”

“220-284”

Çok perişan hissetmiştim. Bir kılıç yüzünden Shan Shan’ın saldırısı benimkinden çoktu. Sanırım kılıcımı değiştirmenin zamanı gelmişti. Ne yazık ki böyle şeyler aceleyle olmuyordu. Markette benimkinden iyi bir kılıç yoktu. Böyle şeyleri sadece şanslıysan kazanabiliyordun.

“Lin Fan” Shan Shan yeniden konuştu.

“Evet.”

“Ben 26.seviyeyim ve kılıcı giyebiliyorum. Biliyor musun kılıç çok güzel. Tüm kılıç yeşil parlıyor ve ben bunu çok sevdim. Bunu kutlamak için sana yemek ısmarlamama ne dersin?”

“Ne? Gerçekten sorun değil mi? Her neyse bana görevinin detaylarını söyleyebilir misin? Yeniden almak mümkün mü? Benim silahım gerçekten çok zayıf…”

Shan Shan gizemli bir şekilde güldü ve “Yemekte söylerim. 1 saat sonra Food Heaven da buluşalım. Olur mu?” Dedi.

Biraz düşündüm. Aslında ben Noel arifesini Xin Yu ve Xue Han ile geçirmeyi planlamıştım. Bir kılıç yüzünden Shan Shan ile yemeğe sürükleneceğimi düşünmemiştim. Neyse ki o ısmarlıyordu böylece rahatça yiyebilirdim.

İletişimi kapadım. Yemeğe 1 saat daha olduğundan görevi bitirmek için şehre gitmeliydim.

Saray ve şehir bir köprüyle ayrılmıştı. Sadece birkaç koruma vardı ve ben çoktan denetleme noktalarından geçmiştim. Kırmızı halıda yürümek tamamen farklı bir his veriyordu. O anda Kral ve Kraliçe büyük salondaydı.

Görev eşyasını kullanarak kapıdaki korumalardan sertifika almıştım. Bunun sayesinde içeri girebilecektim. İçeride zarif kraliçe ve sakallı yaşlı kral oturuyordu.

Benim geldiğimi görünce kral konuştu. “Cesur genç adam. Senin Komutan Drake’nin hatırasını elde etmeyi başardığını duydum. Ne tür haberler getirdiğini öğrenebilir miyim?”

“Tabi ki. Komutan Drake bu eldivenleri size sadakatini göstermek için buraya getirmemi istedi. Ama ilk önce Prenses Misha’nın bir eşyasını onun yaşadığını doğrulamak için görmek istiyor.”

Kral hemen yanıtladı. “Bu konu kolayca halledilebilir. Eldiveni teslim et. Prenses sarayın doğu kanadında kalıyor. Neye ihtiyacın varsa ona söyleyebilirsin.”

Ben biraz şaşırmıştım çünkü bu kadar kolay olacağını düşünmüyordum. Sanırım kral çaresiz bir durumdaydı yoksa davranışında bu kadar dramatik bir değişim olmazdı. Drake’nin isyanını bile önemsemiyordu.

Aceleyle yürüyüp görev eşyasını teslim ettim. Eldivenleri duygusal bir şekilde sildi ve bocalayan bir şekilde “Bu gerçekten Drake’nin eldiveni. Son yıllarda çok acı çekmiş olmalı.” Dedi.

Gizlice güldüm. Bu tür bir ilerleme çok gerçekçiydi. Timsah gözyaşları akıtan bir kral mükemmel bir manzaraydı.

Kral eldivenlere bir daha baktıktan sonra ellerini kaldırıp “Genç adam. Bu benim Drake hakkındaki hükmümdür. Onun ve Altın Atlıların yaptığı tüm günahları affediyorum. Umuyorum ki hemen Alacakaranlık Ormanının batı tarafına gidip kalan ölümsüz güçlerini yok ederler. Araziyi geri aldıktan sonra saraya gelip rapor verebilirler. Ben Altın Atlıların yeniden kabulü ve yeniden düzenlenmesi için adam göndereceğim.” Dedi.

Şaşırmıştım. Kral yaşlı bir tilki gibiydi. Drake’nin geri gelmeden bağlılığını kanıtlamak için ölümsüzleri yok etmesini istiyordu. Bu tür entrika ve açıkgözlülük gerçekten hayranlığımı kazanmıştı.

Benim daha gitmediğimi görünce kral aniden güldü ve “Ah. Doğru. Drake büyük ihtimal bu eldiveni geri istemez. Bunu sana armağan ediyorum. Umuyorum ki krallığa katkıda bulunmak için daha çok çalışırsın.” Dedi.

“Ding~!”

Sistem bildirimi: Görev ödülü olarak [Adalet Getiren] elde ettiniz.

Drake’nin ekipmanları kesinlikle kötü olamazdı. Hemen ekipmanımı açıp baktım. Aniden kalbim hızlanmıştı.

[Adalet Getiren] (Mavi Ekipman )

Savunma: 57

Canlılık: +24

Kuvvet: +22

Çeviklik: +21

Ekstra: Şifa büyülerinden alınan etkiyi 100 arttırır.

Seviye gereksinimi: 28

28.seviye mavi eldiven… Savunması yüksek ve diğer özellikleri de çok yüksekti. 3 özellikden +20 puan 12 seviye puanına eşitti. (Ç.N: seviye başı 5 puan alıyoruz 12×5 =60 ve 3 özellik +20, 20×3=60 aynılar yani 😀 ). Buda gösteriyordu ki [Moon Monochrome] da ekipmanların özellikleri son derece de önemliydi.

Şifa etkisine gelince. Muhtemelen rahipler tarafından iyileştirildiğimde iyileşen can miktarı 100 artacaktı.

—————————–ÇEVİRMEN NOTU—————————–

Buda bitti beyler öncelikle söyleyeyim bu gerçek bölüm cidden bakın 😀devamı da geliyor bugün thief başlamamın 1. ayı. Bunun için baya bölüm okuyacaksınız 😀 iyi okumalar şimdiden…

Lin Fan kılıç bulabilecek mi? Prensesin yaşadığını kanıtlayınca Drake ne yapacak? Akşam yemeğe çıkması nelere yol açacak? Merak mı ediyorsunuz? Bekleyin okuyun öğrenin…

Reklamlar