Tlt 50


Çeviri için Useless1, kontrol / düzenleme için Wertyul arkadaşımıza teşekkürler. Keyifli okumalar…

Kaptan konuşmaya başladı. “Biz Uçan Şövalye Süvari Alayında ki krallığın süvarileriyiz. 3 ay önce biz burada vahşi at düzlüğünde isyan etmiş olan Altın Atlar birliğini yok etmek için emir aldık. 2 ay sonunda sayımız azaldı ve krallık bize erzak göndermeyi kesti. Daha sonra yakında ki kereste fabrikasının ölümsüzler tarafından işgal edildiğini öğrendik. Gönderdiğimiz tedarik askerlerinin hepsi öldü ve ölümsüzlere dönüştü. İsyan eden Altın Atlılar birliği çok kuvvetli. 2 ay önce ovanın avantajını kullanarak bizi bir çırpıda yendiler. Birçok askerimiz orada öldü ve o zamandan beri sadece bu köprüde barikat kurabiliyoruz. 2 ay geçti ve kaynaklarımız bitmiş durumda. Eğer yakında destek almazsak açlıktan öleceğiz.”

Daha fazla bir şey demeden kamp ateşinin yanına oturdu ve oraya baktı. Birkaç asker hasarlı barakaya gitti. Görünüşe göre buradakiler sınıra gelmişlerdi. Altın Atlılarla aralarındaki farkı kör bile görebilirdi.

Kazanacak bir şey olmadığı için kamp ateşinin yanına gidip kaptanla konuştum. “Efendim Altın Atlılar birliği de krallığın askerleri neden isyan edip buraya geldiler?”

İç geçirirken kaptan cevapladı. “Evet Altın Atlılar krallığın 4 elit şövalye alayından en güçlüsü. Alayın komutanı Drake krallıktaki en iyi şövalyelerden biriydi. Her şey 3 sene önce başladı. O sene krallığın prensesi Misha ve Drake birbirlerine aşık oldular. Aynı sene veba geldi ve prenseste bu vebadan etkilendi. Kral bakanlar tarafından zorlanarak prensesi kendi kaderine terk etti.”

“Drake kesinlikle buna karşı çıktı değil mi?” Çok ilgimi çekmişti. Görevin bu kadar ilginç bir hikayesi olduğunu düşünmüyordum. [Moon Monochrome]  gerçekten süperdi.

Kaptan acı acı güldü ve “Drake çok inatçı biri ve onun emrindekiler ona aşırı sadıklar. Prenses mezarlığa gönderildikten 3 gün sonra askerlerini alıp ruh çağırıcıların olduğu antik mezara girdi. Ne yazık ki prensesi bulamadı bunun yerine kralla tartıştı ve tartışma sonucunda birliğini de alıp krallığı terk etti. Yaşlı kral öfkelendi ve en güçlü 2. alay olan bizi onu yenmek için gönderdi. Ama 3 gün içinde tamamen bozguna uğradık. Böylece Drake geri dönüşü olmayan bir yola girmiş oldu.” Dedi.

Gizlice çok şaşırmıştım. Bu konunun prensesin göreviyle çok yakın ilgisi vardı. Drake’nin prensesi bulamama sebebi büyük ihtimal ruhunun çıkmasıydı.

“Genç adam alayımızın şehre canlı dönüp dönmeyeceği senin şehre mektup ulaştırmamıza yardım etmene bağlı.” Kaptan sonunda görevini söylemişti. Görev hatırlatması gözüktü. Kaptanın mektubunu emanet almak istiyor musunuz?

Bir süre tereddüt ettim. Mektup gönderme çok basit bir görevdi. Sadece şehre gidip ödülü almam gerekiyordu. Eğer ardından sıralı bir görev gelmezse bu büyük kayıp olurdu.

Risk!! Sadece büyük riskler içeren görevler büyük ödüller verirdi.

Hafifçe başımı sallayıp “hayır” ı seçtim. Ardından kaptan şaşırtıcı bir şekilde gülümseyip “genç adam bunun kolay olacağını mı düşünüyorsun?” Dedi.

Başımı salladım ve adalet istiyor gibi ” Krallığın bir kılıç ustası olarak Drake’ye meydan okumaya cesaretim var.” Dedim.

Roger’ın nefesi düzensizleşti. Görünüşe göre program bir sonraki aşamaya geçmişti. Birkaç saniye sonra Roger “Genç adam bu kolay bir mesele değil. Hayatından vazgeçmeye cesaretin olmalı. O zaman git. Altın Atlılar alayına git ve bize kararlılığının kanıtını getir.” Dedi.

Görev açıklaması: [Kaptan Roger’ın İsteği] görevini kabul ettiniz. Altın Atlılar alayındaki askerleri öldür ve Kaptan Roger’a (Ç.N: aklıma one piece geliyor 😀) 100 tane altın atlının ceketini getir. Bu görev son derecede tehlikelidir. Çok dikkatli olun. Alay düzlüğün karşısındadır. Her yarım saatte bir dışarı devriye için küçük bir grup asker gönderirler.

Dikkatlice açıklamaları 2 kez okuduktan sonra eşyalarımı topladım. Shan Shan’a yardım etmek ekipmanların dayanıklılığını çok düşürmemişti. Görevi tamamlarken problem olmayacaklardı. Görev askerleri öldürmemi istiyordu. Ama salak gibi barakaya saldıramazdım. Etrafta dolaşan askerleri öldürmem gerekiyordu.

“Genç savaşçı başka bir şey var mı?” Roger benim hareket etmediğimi görünce sordu.

Kendimi koruyacak bir obje istemek istiyordum ama karşımdaki fakir askerleri görünce vazgeçtim. Kendi atını bile kaybetmişti. Büyük ihtimal alayı beslemek için öldürmüştü. Mızrağı çoktan gitmişti ve kılıcının da bazı yerleri paslanmıştı. Parlak gümüş olması gereken zırhı bile kararmıştı. Bu sahneyi izlemek çok dayanılmazdı.

“Kaptan bir şey yok gidiyorum.” Kılıcımı çektim ve içtenlikle başka bir şey sormadım.

Roger gülümsedi ve “Sana verebileceğim güzel bir şeyim yok. Büyük ihtimal bilmiyorum ama ben eskiden savaşçıydım. Bu kılıç ustası yetenek kitabını sana veriyorum umarım kullanışlı olur.” Dedi.

“Ding~!”

Yetenek kitabı envanterimde belirdi. Açıp baktım ve mala döndüm.

[Gelişmiş Kombo]: [Kombo]nun verdiği hasarın etkilerini arttırır. 3.seviye [Kombo] gereklidir.

Apar topar yetenek listeme bakım. Sık sık kullandığım [Kombo] şuan ki seviyemle en fazla geliştirebileceğim 3.seviyeye kadar gelişmişti.  [Moon Monochrome] da yetenekler oyuncunun her 10 seviyesi için 1 seviye fazladan gelişebiliyordu yani şuan ki 27.seviyemle en fazla 3. seviyeye kadar geliştirebiliyordum. Daha sonra deneyim kazanamıyordum. 30.seviyeye ulaştığımda 4. seviyeye kadar geliştirebilirdim. Forumda ki birinin 10.seviye [Kombo]nun kılıç ustasının yüksek saldırısıyla beraber aynı seviyedeki büyücüyü anında öldürebildiğini iddia etmişti.

Ne yazık ki bu sadece olasılık. [Moon Monochrome] çok dengeli bir oyun. Birisi yaptığı deneyler sonunda [Kombo]nun her saldırısının öncekine göre daha az hasar verdiğini öğrenmişti. Son iki günde çoğu kılıç ustası [Kombo]nun kalitesiz bir hasarı olduğu ile ilgili forumda şikayetlerde bulunmuştu. Neredeyse [Kombo]nun verdiği 2 hasarın toplamının normal bir saldırıdan az olduğu kesindi.

[Gelişmiş Kombo] bu oldukça işe yaramaz yeteneği geliştirmeye mi yarıyordu? (Ç.N: yetenekleri bozarken adam öldürürken kasılırken kullan sonra beğenme yüzsüz herif…)

———————ÇEVİRMEN NOTU———————

Bugünkü 2.sürprizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. İyi sürprizdi kabul edin ama 😀

Lin Fan Drake’i görecek mi? Drake kaçıncı seviye? Görev başarılı olacak mı? Görev gerçekten kolay mı? Ödülü ne? Merak mı ediyorsunuz? Bekleyin okuyun öğrenin…

Reklamlar