Tlt 24


Çeviri için Useless1, kontrol düzenleme için Wertyul arkadaşımıza teşekkürler. Keyifli okumalar…

Xu Lin şaşırmıştı ve Xin Yu ağzının suyu akarcasına düşen ekipmana baktı. Okçular için çeviklik demek kritik oranının artması demekti ama bu ekipman ekstradan saldırı hasarını da arttırıyordu. Zırhın sadece savunması yüksek değildi ayrıca +8 çeviklik ve +7 canlılık veriyordu. Özet olarak bu ekipman okçular için çok yüksek kaliteli bir ekipmandı.

Düşen büyü kitaba baktığımızda kesinlikle çok yüksek fiyata satabileceğimizi düşündük. Kötü yeteneklerle nasıl canavarları öldürüp ekipman düşürecektik. Ekipmansız oyuncular nasıl bu oyunda ilerleyebilirdi?

Dailily otunu almaya giderken şakacı bir ifadeyle “Lin abla yeteneği öğrendin mi? Yoksa satmayı mı düşünüyorsun? Eğer yüksek yetenekli bir sihirbaz olmazsan ilerde oyundan pek para kazanamayız.” Dedim.

 

Xu Lin kitabı okudu ve kitap aniden kayboldu. Düşen deri zırhı da Xin Yu’ya verdi.

Daha sonra Xu Lin bize döndü ve gülümseyerek “Tamam. Görevi tamamladık ve kazancımız oldukça iyi oldu.” Dedi.

Lu Xue Han bana baktı ve ” Görev bitti geri döndüğümüzde ne yapacağız?” Dedi.

“Hmm. Dailily otunu topladığım için görev bitti. Ama bence bu sıralı görev oldukça zor olacak onun için seviyemizi arttırmamız gerek. Xin Yu göğüslerine dokunmayı bırakıp zırhı giyersen iyi olur. Küçülmelerine neden olacaksın.”

Xin Yu kıkırdayarak “Endişelenmeye gerek yok. Biraz küçülseler bile insanlar hala isteyecekler.” Dedi.

Xu Lin konuşmaya müdahale ederek “Şu konuyu kapatın artık. Burada kasılmalıyız. Lin Fan sen ne yapacaksın? Bizle mi takılacaksın yoksa görevi teslim etmeye mi gideceksin?” Dedi.

Envanterimdeki eşyalara baktım. İlgilenmem gereken 5 tane 10 ve daha üstü seviyede beyaz ekipman vardı. Ayrıca şamlarla savaştıktan sonra ekipmanların dayanıklılığı oldukça düştü. Ve hala nasıl bir sıralı görev olduğunu bilmiyordum. Şehre dönüp görevi teslim etmem daha iyi olacaktı.

Xu Lin ile konuştuktan sonra onlardan ayrıldım. Saldırı ve destek yetenekleri ile burada kasılmaları güzel olacaktı.

Geri dönüş parşömeniyle şehre döndüğümde sokakta dolaşan bir oyuncu vardı. Büyük müzayede evi sınıfını seçmiş oyuncularla doluydu. 10.seviye olmak için o kadar uğraştıktan sonra herkes potansiyellerini en üst düzeye çıkarmak için güzel ekipmanlar almak istiyordu.

Sokaktan çıkıp kilisenin yanındaki Lance’nin yanına gittim. Acele edip ona Dailily otunu gösterdim.

Solmuş elleriyle sıkıca otu tuttuğunda heyecandan ölebileceğinden korkuyordum. Sonunda bana görevi ödülünü verdi.

“Ding~”

Sistem bildirimi: <Usta Şifacının Emaneti> tamamladınız.42,000 deneyim, 2 altın sikke, +80 Ün kazandınız. Ayrıca sıralı görev [Prenses Misha’yı Kurtar] görevini açtınız.

<Prenses Misha’yı Kurtar> ( Essiz – Kırmızı seviye )

Görev açıklaması: Prensesi kurtarmak için Lance’ye yardım et. Prenses batıdaki yeraltı mezarlığının bodrumunda hapsedilmiş. Prensesin güvenliğini sağlamak önceliktir.

Kırmızı seviye bir görev. Şuan ki seviyemle bu görevi tamamlanın çok zor olacağı ortadaydı. Herkesin 20. Seviye olmasını beklemek daha sonra görevi yapmak en iyisi olacaktı.

Ekipmanlarımı tamir ettirdirdikten sonra envanterimde tuttuğum beyaz ekipmanları çıkardım. Giydiğim 5 tane beyaz ekipmanla beraber toplam 10 tane beyaz ekipmanım vardı. Müzayede evine gidip piyasaya baktım. Şuan gerçek parayla alma sistemi de kurulmuştu. 8 savunmalı beyaz deri zırh 100 RMB ( 44 TL ) ye satılırdı. Silahlar daha çok para ediyordu. 5-12 saldırılı beyaz yay 500 RMB ( 221 TL )’ye

satılıyordu. İnsanlar kimse almaz diye düşünmüyordu sonuçta çok fazla satılan ekipman yoktu.

Şuan 10.seviye ve altı ekipmanların fiyatları düşmeye başlamıştı. Arkadaş listeme baktığımda Murong Shan Shan’ın çoktan 14.seviye olduğunu gördüm. Benden sadece 2 seviye düşüktü ve Lu Xue Han ile aynı seviyedeydi.Ya başkalarından yardım alıyordu yada ekipmanları çok kaliteliydi aksi halde bu kadar hızlı seviye atlaması imkansızdı.

Sıralama listesine baktığımda Dünya ve ülke sıralamasının yanında şehir sıralamasının da açıldığını gördüm. Büyük ihtimal dünkü bakım sırasında gelmişti. Sıralamayı açtığımda beklenmedik şekilde herkesin kendi şehrimi görebildiğimi gördüm ve garip bir şekilde şehirde 3.ydüm. Şehirde 1. 16.seviyede olan savaşçı Kuang Zhan (Ç.N: Çatlak savaşçı sonunda güzel bir isim ). Şehirde 2. beklediğim gibi Ye Qiu idi. Lu Xue Han 14.seviyesiyle Murong Shan Shan’ın peşinden 8.sıradaydı.

“Beep!~”

Sistem bildirimi: Satıştaki “Çalılığın kısa yayı” **** isimli kullanıcısına 500 RMB ( 221 TL ) ye satıldı. Sistem tarafından %2 komisyon alındı. 490 RMB ( 217 TL ) banka hesabınıza transfer edildi. Lütfen hesabınızı kontrol edin.

Bu kadar hızlı satılmasını beklemiyordum. Sevinmeye fırsat bile bulamadan başka bir yeni bir sistem mesajı almıştım. Murong Shan Shan’dan ” Telefonunu aç” diyen bir mesaj almıştım.

Aceleyle telefonumu açtım tam o sırada Murong Shan Shan aradı ve “Merhaba. Rahatsızlık verdiğim için üzgünüm. Ama şehirde bana yardım edebilecek çok oyuncu yok.” Dedi.

“Sorun nedir? Sakin ol. Merak etme.” Murong Shan Shan’ın tatlı sesini duyduğumda istemeden de olsa yüzü aklıma geliyordu.

“Sorun şu ki. 21.seviye Patron sınıfı taş golemi öldürmem gereken bir görev aldım. 5 arkadaşımla beraber parti kurduk. Tanklayacak tek yakın dövüş oyuncusu olduğundan 2 rahibimizin manası bittiği anda dağıldık. Ve 1 seviye düştüm.”

“Ne? Seviye mi düştün? Yani aslında 15.seviyeydin. Nasıl bu kadar hızlı seviye atlıyorsun?”

Murong Shan Shan kahkaha attı ve heyecanlı bir şekilde “Doğru. 15.seviyeydim ve şehirde ilk 5 içindeydim aramızdaki fark çok azdı.” Dedi.

“İyi. Tamam. Benim görevde yardım etmekte ki kazancım ne olacak. Ben kendini feda eden biri değilim.”

“Hmph. Senin fırsatçı olduğunu biliyordum. 300 RMB’ye ( 132 TL ) ne dersin?”

İçinde olduğu durumu düşünüp yumuşak davranamazdım. Hal böyle olunca “Bildiğini düşünüyorum. Benim seviyemde şehirde çok oyuncu yok. Başka bir şehirden birini bulursan en az 1 hafta şehirlerarası transferin gelmesini beklemen gerek. Sen bile

savunmanla karşı koyamıyorsan istediğin türden oyuncu bulman çok zor. Tahminimce bu görev senin için oldukça önemli. Yani bence miktarı biraz daha yükseltsek iyi olur.” Dedim. (Ç.N: adam pazarlıkçı beyler )

Murong Shan Shan bir süre sessiz kaldıktan sonra “Sen gerçekten fırsatçısın. Tamam, 500 RMB ( 221 TL ) bundan daha fazlasını karşılayamam.” Dedi.

———–ÇEVİRMEN NOTU———–

Uyandım ve çeviriye devam, kaç bölüm oldu inanın bilmiyorum ama baya oldu gibi bu bölümü başka pc’de yaptım güncelleme vardı benimkinde. Pc’de de virüs vardı mouse salak salak yerlere gidiyor anca bölümde yazım hataları falan olabilir affınıza sığınıyorum.

Lin Fan başarıyla yardım edecek mi? Murong Shan Shan aslında kim? Eski arkadaşı ve Lin Fan karşılaşacaklar mı? Murong Shan Shan nasıl bu kadar hızlı seviye atlıyor? Şehrin 1.si nasıl biri? Hepsi az sonra kesin yeni bölüm gelecek çünkü kaç saattir uğraşıyorum 😀

Reklamlar