Tanrıların Savaşı 6


Önceki Bölüm                                                                      Sonraki Bölüm

 


 

Bölüm 6: Değişim


Tüm bu olanlardan sonra tarih başladı. İnsanlar Tanrı Muhafızlarının dünyaya gelişini ve kendi devletlerini kuruşunu tarihin başlangıcı olarak kabul etti.

Tanrı Muhafızlarının aklını kurcalayan bir şey vardı. Tanrılar onlara “Ölüm Bekçisi”nin öldüğünü söylemişlerdi. Ölüm Bekçisi görevini yerine getirememiş ve ruhu çektiği ızdırap yüzünden yok olmuştu. Ancak ölüleri kontrol eden silahı hala yeryüzündeydi. Ölüler onlara dünyadaki savaşlarında büyük bir üstünlük sağlayabilirdi. Hepsi kendi tanrılarından Ölüm Tapınağı’nın yerini öğrendiler. Taç, Ölüm Tapınağı’nda olmalıydı.

Hepsi ordularını topladılar ve uzun yollar kat ettiler. Ancak hepsinin kafasında bir soru işareti vardı. Önceki seferde ölüleri 5’i bir olup alt etmişlerdi. Şimdi ise 5’i de birbirine düşmandı.

En sonunda bütün ordular buluştu. Tapınak ortalıkta gözükmüyordu ama bu savaştan galip çıkanın tapınağı bulmak için bir şansı olabilirdi.

Savaş başladı. Tarihin ilk savaşı… Binlerce insan hayatını kaybediyordu. Ölüler için yaşayanlar canlarını veriyorlardı. Tanrı muhafızlarının ise tek bir düşüncesi vardı. Ne kadar çok insan ölürse o kadar çok ölü elimizde olur. Ancak yanılıyorlardı. Kaybettikleri her can tacı bulmalarında bir engel demekti. En sonunda savaş bitti. Bütün ordular geri çekildi. Cesur Fazril’in orduları bile. Savaşın bir kazananı olmamıştı. Her yer kan gölüne dönmüştü. Bu savaşta sadece insanlar değil bir Tanrı Muhafızı da can vermişti. Buzlar şehri Aquazor’un Kralı Alkeon’da hayatını kaybetmişti. Artık Tanrı Muhafızları sadece Ölüm Bekçisi’nin ölüleri kontrol eden tacını aramıyorlardı. Bundan sonra Alkeon’un suyu kontrol eden buzdan yayı da hedeflerindeydi.

X*X*X*X*X*X*X*X*X*X*X*X*X*X


Ganhor hikâyesini bitirmişti. Andoret’in heyecanı her halinden belli oluyordu. Babasının olanları bir kahramanlık öyküsü gibi anlatması ve sürekli Tanrı Heingel’i övmesi onun içindeki savaşma isteğini dışarı çıkarmıştı.


’ Müthiş…’’  dedi tek kelimeyle Andoret.


‘’ Gördüğün gibi biz cani değiliz Andoret. Biz kendi yaşamımız, kendi tanrımız için savaşıyoruz ve savaşacağız. Aquazor’a da bu yüzden saldıracağız. Tanrımız için.’’


‘’ Ben de gelmek istiyorum baba. Onlara günlerini göstereceğiz. Buzdan yay bizim olacak. ‘’


‘’Senin gelmeni ben de isterim Andoret. Ama…’’


Andoret şaşırmıştı. Babası onun her zaman savaşlara katılmasını isterdi. Hatta her zaman zorlardı. Ama şimdi niye karşı çıkıyordu?


‘’ Aması ne baba? Her zaman benim savaşlara katılmamı isterdin. ‘’


‘’ Andoret, bu savaş çok farklı. Bu bir devletin ölüm kalım savaşı olacak. İnsanlar her şeyi yapabilirler. Henüz çok tecrübesizsin. Seni tehlikeye atamam. Sana bu hikâyeyi anlatmam bile yasak. Bu hikâyeyi sadece Tanrılar ve Tanrı Muhafızları bilir. Bu hikâyeyi sana anlatmakla Tanrılara karşı geldim. Ama cezamı çekmeye hazırım. Bunu sadece sana gerçekleri göstermek için yaptım. Bu savaşa katılmayacaksın ama eve döndükten sonra seni her savaşa göndereceğim. Sende baban gibi güçlü bir savaşçı olacaksın.’


Andoret boynunu büktü.


‘’ Peki ya Aquazor’a girmeden önce yapacağınız küçük saldırılar. Onlara da katılamayacak mıyım?’’


‘’Ah Andoret ah! Tecrübesiz olduğun şu sözlerinden belli… Gerçekten benim o küçük kabilelerle uğraşacağımı ve saldırı planımı o kadına söylemiş olabileceğimi mi düşünüyorsun?’’

 

Kısa süreli bir sessizlik oluşmuştu.

 

‘’İyi bir savaşçı olman için öğrenmen gereken ilk şey budur. Her zaman için rakibini yanılt ve beklemediği yerden vur.’’


Önceki Bölüm                                                                      Sonraki Bölüm

Reklamlar

Tanrıların Savaşı 6” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s