Tanrıların Savaşı 1


İyi okumalar                                                                      Sonraki Bölüm


 

Bölüm 1: Veda


Yıl 25…

Sessizlik…  Bir türlü bozulmak bilmeyen sessizlik…  Tüm Aquazor susmuştu. Herkes üzgün gözlerle sarayın kapısına dizilmiş ve içeriden gelecek haberi bekliyordu.

 

Buzdan yapılma sarayın içinde ise herkes sert ve yıkılmaz gibi duruyordu. Tek bir kişi hariç; Kraliçe Enrime. Andromea’nın Muhafızı Yüce Kral Alkeon ölmek üzereyken onun sakin olması beklenemezdi.

 

Alkeon şifalı suyun içine yatırılmış bir şekilde ölümünü bekliyordu. Gözlerini yanı başında duran Enrime’ye çevirdi.

 

“Kurtulamayacağımı biliyorsun değil mi?”

dedi gülümseyerek. Enrime sarı uzun saçlarını gözlerinin önünden çekti. Gözyaşlarını elleriyle engellemek istedi ama nafileydi. Duyduğu üzüntü ve aşk ölümünü engelleyemezdi. Hiçbir şey ölümünü engelleyemezdi. Yarası çok derindi. 2 gün boyunca bu yaraya dayanması bile mucizeydi. Enrime Alkeon’un buz gibi elini tuttu. Elinde ölümün soğukluğu vardı. Kaslı vücudu bembeyaz olmuştu. Siyah saçları ve sakalları ise soğuktan buz tutmuştu. Enrime yutkundu.

 

“Peki sen öldükten sonra bize ne olacak Alkeon? Halkına ne olacak?”

diye sordu. Alkeon gülümsedi. Kısık bir sesle konuşmaya başladı.

“Tanrıça Andromea halkını asla unutmaz. Bedenim ölebilir ama ruhum yeni bir bedende can bulacak ve o beden tekrardan gelip Tanrıça’nın buzdan yayıyla buluştuğu zaman yeni kralınız o olacak.”

“Peki ya o beden gelene kadar?”

Alkeon Enrime’nin elini sıktı.

“Sizi en çok güvendiğim dostuma emanet edeceğim. Krillo’yu yanıma çağır.”.

Enrime bir parmak işaretiyle Krillo’yu Alkeon’un yanına getirdi. Krillo Aquazor’un generaliydi. Üstünde gri bir zırh vardı. Uzun beline kadar olan siyah saçları, geniş omuzlarının üstünden aşağı uzanıyordu. Elinde ise zırh takımını tamamlayan bir miğfer vardı. “Emredin kralım.” diye selam verdi Alkeon’a.

“Korkarım bu sana verdiğim son emir olacak Krillo.” Alkeon derin bir nefes aldı ve devam etti

“Ben öldükten sonra ruhum geri dönene kadar Aquazor sana emanet olacak.” Krillo şaşırmıştı.

“Ama efendim? Ben nasıl sizin yerinizi doldururum?”.

“Yapmak zorundasın Krillo. Sen benim hem en iyi generalim hem de en iyi dostumsun. Ruhum geri gelene kadar halkımızı düşmanlardan koruyacaksın ve tabii ki kraliçeni de düşmanlardan koruyacaksın. Bunu başarabilecek tek kişi sensin.”.

Krillo’nun güveni yerine gelmişti. Tek dizinin üstüne çöktü ve başını eğdi. “Halkımız için ruhumu vermeye hazırım kralım. Siz yeter ki isteyin.”

Alkeon eliyle git işareti yaptı. Krillo bu işareti görür görmez ayaklandı ve uzaklaştı.


Enrime’nin son bir sorusu daha kalmıştı.

“Peki ya sen öldükten sonra bana ne olacak Alkeon?” Alkeon’un nefesleri artık iyice yavaşlamıştı.

“Bizim aşkımız ruhumuzun içinde Enrime. Ruhum her zaman seninle. Geri döndüğümde kaldığımız yerden devam edeceğiz. Senden bir süreliğine uzaklaşacağım sadece. Sana olan aşkım ruhumun derinliklerinde bekleyecek. Tabi sen beni bekleyebilirsen.”

“Seni seviyorum ve ruhumu yok olmadan seni asla bırakmayacağım.”

Enrime Alkeon’un dudağına hafif bir öpücük kondurdu ve geri çekildi. Alkeon gülümsedi ve Enrime’nin güzel mavi gözlerine son bir kez baktı. Birden hareketsiz kaldı. Gözleri açık, gülümseyerek ölmüştü. Aniden gözlerinden ve ağzından beyaz bir ışık çıktı. Işık Enrime’nin görmesini engelliyordu. Alkeon’un ruhu yeni vücuduna doğru gidiyordu. Işık çıktığı gibi aniden yok oldu. Her şey normale dönmüştü. Enrime şaşkındı. İlk önce Tanrıça Andromea’nın Alkeon’u iyileştirmiş olabileceğini düşündü. Alkeon’un soluğuna baktı. Hiç sıcak hava gelmiyordu. Öldüğünü anlamıştı. Çığlıklar atarak ağlamaya başladı. Çığlık sarayın dışına kadar ulaşmıştı. Tüm şehir bu çığlığı duymuştu. Herkes ne olduğunu anladı. Yıllardır süren savaşta ilk kez bir Tanrı muhafızı ölüyordu. Asla olamaz denilen şey olmuştu. Artık dünya bambaşka bir dünya haline gelecekti.

 


İyi okumalar                                                                      Sonraki Bölüm

Reklamlar

Tanrıların Savaşı 1” üzerine 9 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s