Ari 2.1


Çeviri için Yusaince00, kontrol / düzenleme için Wertyul arkadaşımıza teşekkürler. Keyifli okumalar…

Önceki Bölüm                                                                                          Sonraki Bölüm


Ayı ile karşı karşıya olan Hajime daha önceki gibi değil!

*    *    *

‘’Chew, chew(Çiğneme)…Tavşan eti bile berbat.’’

Hajime şuanda et yiyen kişiydi. Bu doğru,şeytan tavşan.Bu tekmeler geçmişte ona aşağıdan bakmış olsa bile artık birer yiyecekdi.Etin bir tavşan olduğundan daha iyi olduğunu düşünmüştü fakat yinede bu bir şeytan etiydi.Bu kurtlar gibi kötüydü.

Tavşan’ın bütün vücudu bir oturuşta tükenmişti. Demir Mideyi kazandığından beri Hajime istediğini yiyebiliyordu. Hajime özellikle büyüsünü kullandıktan sonra acıkıyordu.Bu tavşanı öldürmek için gücünün azcığını kullanmıştı.Kutsal suya sahip olduğundan o ölmeyecekdi fakat gücünü dikkatlice kullanmalıydı;Açlık hissi ortaya çıkabilirdi ve bu onun istemediği bir şeydi.

Tavşan tuzağa düştüğü için yenilmişti. Tavşanı gölün yanına çekmek ilk bölümdü.Gölü geçtiğinde tavşanın üzerine su serpmişti.Sonradan aşırı yıldırım üretmişti.Yıldırımla beraber Donner ateşlenmişti ve tavşan beklendiği gibi duman bulutu ile uçmuştu.

Bir mermi elektromanyetik güç ile hızlandırıldığında saniyede 3.2 km hızında her saniye engellemesi imkansız şekilde güçlüydü ; Tavşan’ın başı mermi ile çarpıştığında parçalara ayrılmıştı.Büyük ihtimalle elektrik şokunu kullanmak gerekli değildi.Donner’in ateş gücü yeterince muazzamdı.

Ç.N : 3.2 kilometre  ,Mach hızında 9.3 e eşittir .

‘’Bu benim ilk defa tavşan yemem… Durum!’’

 

Adı

Nagumo Hajime

Yaş

17 Yaşında

Cinsiyet

Erkek

Seviye

12

Class

Dönüştürme Sanatçısı ( Sinerjist )

Kuvvet

200

Yaşam Gücü

300

Direnç

200

Çeviklik

400

Büyü

350

Büyü Direnci

350

Yetenekler

 • Dönüştürme
  • Mineral Değerlendirme
  • Hassas Dönüştürme
  • Mineral Sorgulama
 • Büyü Manipulasyonu
 • Demir Mide
 • Yıldırım Örtüsü
 • İlahi Adım
  • Havada Yürüme
  • Titreme
 • Dil Anlama

Ç.N: yanlarına[-] konulmuşlar üstlerindeki yeteneklerin alt dalı gibi bişey

Durum paneli iblis eti yediğinden dahada güçlenmiş gibi gözüküyordu. O defalarca aynı iblis tipini yemenin gücünü arttırdığınıda yeni iblisler yemenin yanında gücünü arttırdığını farketti.

Hajime İlahi Adım’ı denemek istedi. İlk, yeteneğin resmini düşünmeliydi, Tavşanın yaptığı adım. Odak nokta hızdı; Sadece bulanıklık görülecek kadar hızlı.O Titreme’nin ne yaptığını tahmin etmek zorundaydı.Hajime yeryüzünde bu yeteneğin yüksek hızda bir yetenek olduğunu hatırladı.

Hareketlerinden dolayı zeminin patlaması resmi onun hayal ettiğiydi. Büyü ayağında anında toplandı. Adımı Zemini bastırmıştı ve Hajime kayboldu. Gelecek sefer o bu yetenek için duvara daldı.

‘’Ouch! Bunu kontrol etmek çok zor.’’

Yine de bu bir başarıydı. Eğer pratik yapmaya devam ederse tavşan gibi hareket edebilecekdi. Bu yetenek ateşli silahı ile güçlü bir kombinasyona sahip olabilirdi.

Diğer biri ise Havada Yürüme idi. Bu hareket kolayca aktif edilmiyordu. Sadece adımı bilmek yetenği kullanabilmek için yeterli değildi. Her türlü zırvayı denerken, Tavşanın ince havadan platform yarattiği zamanı hatırladı.Hemen,Hajime havada şeffaf bir kalkan hayal etti.Onu test etmek için sıçradı.

Yüzü zıpladığı gibi zemine doğru çarptı

‘’Guu!?’’

İki elide zeminden kafasını çıkarmak için kullanılıyordu. Acı içinde kıvranarak kutsal sudan biraz içti.

‘’Eh, En azindan başardım…’’

Zemine düşmesinin nedeni vücudunun aşağısının platform ile buluşmamasıydı. Onun için önemli olan yeteneği kullanabilmekti. Havada Yürüme ona havada saydam platformlar sayesinde havada durmaya bir özel büyü gibi yardım sağlıyordu.

Bir gidişte iki özel büyü kazanmak harikaydı; Bu yetenekler İlahi Adım’ın adı altında elde edilmişti. Bu hislerle antreman yapmaya başladı. Hedefi ayıydı.Hajime onu uzun mesafeden yenebilirdi,ama her ihtimale karşı antreman yapıyordu.Daha güçlü bir iblisin ortaya çıkma şansı vardı.İyimser bir kişi labirentte ölü bir kişiydi.Ayı’yı yendiğinde çıkış için bir yol aramak zorundaydı

Hajime kendini akıllandırdı.

*     *    *

Labirent geçitinde hızla hareket eden ve sadece bulanıklık olarak görünen birisi vardı.

Bu kişi Hajimeydi. Hajime İlahi Adımda ustalaşmıştı. Geçite hızla adım atmıştı.Havada Yürüme’yi kullanarak çapraz platformlar yarattı ve yüksek hızla düşmanlarını aradı.Genellikle bir kkişi ne olursa olsun kaçmayı öncelik gösterirdi.Fakat Hajime Ayı’yı öldürmek istiyordu.Kalbi bir kere kırılmıştı,buna neden olan canavardan ne olursa olsun öcünü almak zorundaydı.

‘’Guru-ua!’’

Kurt sürüsüyle karşılaşınca; birisi zıplamıştı. Hajime Donner i dikkatle havada takla atarken ateş etti.

Bang!

Bir mermi Yanan Taşın tozlarıyla ve elektromanyetik güçle hedefe doğru vurmuştu ve kurdun kafası ezilmişti. Ayrıca Hava Yürüyüşü kullanarak havadaydı. O sürekli atlayarak kurtlara vuruyordu.Tüm vuruşları isabet etmemişti, fakat bütün düşmanlarını yok etmişti.

Hajime sol kolunun altına Donner’ı yerleştirdi ve hızlı bir şekilde kurtların cesetine bakmadan görevine devam etti.

Kurtları ve tavşanları öldürdükten sonra; sonunda hedefini buldu
Ayı şuanda yemeğinden zevk alıyordu. Yemeği  tavşanlardan birisi gibi gözüüyordu. Bu ,onun Arch-nemesisi (ezeli düşmanı) olduğunu görünce,Hajime korkusuzca güldü ve ona doğru ilerledi.

Ayı bu seviyedeki en güçlü canavardı; onu Lord olarak bile çağırabilirsin.O katta birsürü tavşan ve kurt vardı fakat orada sadece bir ayı vardı.Bu seviyede ayı yenilmezdi.Bütün iblisler ondan kaçınmak için dikkatli oluyordu.Tam bir geri çekilme onla karşılaşılırsa yapılabilecek en iyi şeydi.Hiç kimse gönüllü olarak onla karşı karşıya kalmak istememişti.

Ancak şimdi biris tam onun gözü önünde ona meydan okuyordu.

‘’Yo[Naber] Ayı. Görüşmeyeli uzun zaman oldu. Kolum lezzetli miydi?’’

Canavar keskin gözlerini kıstı. Ne tür bir yaratık onun önünde duruyord? Niçin o sırtını göstermiyordu? Neden onun gözleri korkudan veya umutsuzlukdan donmuyordu? Böyle bir durumla hiç karşılaşmadığından ayı anlaşılması güç davranıyordu.

‘’Bu bir intikam maçı. Sana bir av değil düşman olduğumu anlamanı sağlayacağım.’

Hajime Donner’ın namlusunu çekti ve ayıya doğru nişan aldı. Nişan alırken zihninde kendini sorguladı. Korkmak? Hayır. Gözleri umutsuzluğa düşmemişti; vücudu korkudan titremiyordu. Sadece tek bir ciddi arzusu vardı; Hayatta kalmak ve düşmanlarından kurtulmak.

Hajime’nin dudakları yükseldi ve korkusuz bir gülümsemeye dönüştü.

‘’Seni öldüreceğim ve yiyip bitireceğim.’’

Bu beyanname ile, Donner ı hareket ettirdi. Bang! Bir patlayıcı gürültü yankılandı ve Tauru Cevherinden yapılmış bir mermi Mach 9 hızında ayının üzerine doğru hızla ilerledi.

‘’Gu-uu!’’

Ayı anında mermiden kaçmak için vücudunu zeminden attı. O göremediği mermiden kaçmaya başardı. Daha doğrusu kaçışı ateşlemeden önce başlamıştı. Sanki mermiye değil Hajime’nin kan arzusuna tepki vermişti. Bu seviyenin Lord’undan da beklenileceği gibiydi. 2 metrenin üstünde bir şey için o şaşırtıcı bir reaksiyon hızına sahip. Tamamiyle kaçamasa da ayı bundan yaralanmıştı ve omzundan bir parçası dışarı çıkmıştı ;kan beyaz kürkünden dışarı fışkırıyordu.

Öfke ayının gözünde toplanmıştı. Nihayet Hajimeyi bir düşman olarak kabul etmişti.

‘’Gaaa!’’

Kükreyerek muazzam bir hızla ileri fırladı. Şişman kollarını yayarak 2m boyunda canavarın çok heybetli bir görüntüsü gözüküyordu.

‘’Haha! İşte bu! Ben senin düşmanınım! Senin avlayabileceğin herhangi bir av değil!’’

Ayıdan korkunç baskıyı alırken Hajime gülümsemeye devam etti. Burası dönüm noktasıydı. Sol kolu olmasa ve kalbi kırılsada. Onun bunları döndürme noktası buradaydı.

Ayı aceleyle geri çekilmişti. Donner ateşlendi. Süper sonik bir mermi ayının kaşlarının tam ortasına doğru ilerledi. Ama her nasılsa ayı bunu önledi. Nasıl böyle bir hıza tepki verebiliyordu?

Ayı vurmak için mesafeye girdiğinde pençelerini çıkardı. Onun özel büyüsü aktif edilmişti ve onun üç pençesi yamulmuş gibiydi. Hajime’nin beyninde kaçmaya çalışırken pençelerle parçalara ayrılmış olan tavşan aklına gelmişti. Kaçmak yerine tam güçle geri çekilmeyi seçti.

Büyük bir stil olarak ,Ayı’nın pençeleri Hajime’nin demin durduğu alanı geçti.Pençeler zemine hiç dokunmamıştı.;Üç pençe yamuk olduğu için zemini oymuştu.

Ayı geri çekilerek kaybolmuş hedefine doğru kükredi. Clang-clang, Ayıya yakın bir şey devrilmişti. Kapalı-yeşil şeklindeki bir top ayının dikkatini çekti ve ayı üstüne ayağını koydu. Ayı topu incelemek için aldığında nesne yoğuk bir ışık yaydı.

Hajime bir flaş bombası yapmıştı,prensibi basitti.Ağzına kadar yeşil ışık taşıyla doldurmuştu.Taş yüzeyi kaplamıştı ve yanan taş bombanın merkezine sıkıştırılmıştı.Yanan taş tozu tapa görevini görmüştü ve merkez bölgesinde deliğe yol açmıştı.Yıldırım Örtüsü kullanarak Hajime sıkıştırılmış merkez bölgesindeki deliğe yanması için yardım ediyordu.Patlama oluşması içinde merkezi kullanıyordu..hajime 3 saniye sürecek bir flaş yaratmıştı.Çok problemi vardı ama hajime için gurur dolduracak bir aletti.

Ayı böyle bir silahla asla karşılaşmamıştı. Bbu yüzden ona baktı ve kör oldu. Kolu bu kaos içinde kesilirken ayı kükredi. Göremediği için panik oldu.
Hajime bu şansın gitmesine izin veremezdi. Donneri yeniden ateşledi.Elektromanyetik hızlandırılmış mermi ayının sol omzuna vurdu ve uzağa fırladı.

‘’Guru-uaaaa!’’

Ayı daha önce karşılaşmadığı bu dehşet yüzünden korkunç bir ses çıkarmıştı. Bol miktarda kan akmaya başlamıştı. Sol kolu uçmuştu ve bir gürültüyle yere düştü.

’Vay be, ne tesadüf…’’

Bu onun amaçladığı bir şey değildi. Hajime uzman bir nişancı değildi sadece ileri koşarak birçok düşman ile savaşmıştı. Hareketlerinden tam bılgılı olmadığından sağa sola ateş edıyordu. Yani sol kola bir mermi şansa gelmişti.

Hajime hala iyileşmemiş olan ayıya ateş etmeye devam etti. Ayının kafası karışmasına rağmen, kan arzusuna içgüdüsel olarak reaksiyon gösterdi ve diğer tarafa doğru bundan kaçınmak için zıpladı. Titremeyi kullanarak Hajime ayı’nın düşmüş kolunun yanına geldi. Yavaşça iyileşen ayıya doğru onun şimdi düşmüş sol kolunu gösterdi.

Yavaşca, güçlenmiş çenesini kullanarak ayının sol kolunu parçayarak yemeye başladı. O ayının kendine gösterdiği kabusu ona gösteriyordu.

‘’Chew… Chew… Her zamanki gibi, berbat. Gerçi nasıl olsa diğerinden daha iyidir.’’

Bunu söylerken Hajime çömeldi. Ayı kıpırdamadı. Gözlerinde hiç korku yokdu. Fakat hala iyileşen gözleri ve demin gördüğü yüzünden dikkatsizce hareket edemezdi.

Bu molada Hajime yemeğine devam etti… O zaman bir kaza gerçekleşti. İlk defa şeytan eti yerken hissettiği şiddetli acı geri dönmüştü.

‘’Tsu!?’’
Hajime aceleyle kutsal sudan almaya çalıştı. Acı o zamanki kadar şiddetli olmasa da, tamamen dayanamıyordu; bir dizi üstüne düştü ve yüzü ağrıdan bozuldu. Ayı tavşan ve kurttan daha fazla güce sahip olduğundan bu onda acı yaratmıştı.

Ayı onun durumu hakkında umursamadı. Bu fırsatı görünce tekrar saldırmaya başladı. Hajime çömelme pozisyonunda durduğu yerden hareket edemiyordu. Bu gidişle çiğnenerek ölecekdi. Durum böyle olduğundan ilk zamanki karşılaşmaları yeniden tekrar edecekdi; Hajime’nin dudakları bır sırıtmaya başlamıştı.

Donner’ı kılıfına geri koydu ve sağ eliyle zemini bastırdı. Eli yıldırım ile kaplandı. Tam güçlendirilmiş Yıldırım Örtüsü(Kaplaması)zemindeki sıvıyla çarpaz giderek ayıya yaklaşıyordu. Ayı alan girdiğinde güç acımasızca ona saldırdı.

Yerdeki sıvı ayı’nın kanıydı. Çeşme gibi akan bir kan denzi. Hajime ayı’nın kanayan sol kolunu aldı ve kanı rüzgâra dağıttı. Hajimme bunu yaparak ayıyı kızdırmaya çalıştı. Her ihtimale karşı tuzak hazırlamıştı. Sonuçlar iyi çıktı.
Ayı kan denizine bastığında güçlü elektrik akımı ve gerilim bedenine girdi. Bu onun sinirini en üste çıkararak kendinden geçirdi. Tam güçte bile Hajime’nin özel büyüsü orjinale(kurtların) göre kısa mesafeliydi.  Düştü. O yıldırımını fırlatamazdı ve çıkışını kapatamazdı. Bu gidişle geçici felç yeterli olacakdı. Bu yetenek bir insanı buharlaştırmak için yeterli güçteydi.

‘’Rugu-uuuuu!’’

Ayı kendi kan birikintisinin içine gürültüyle düştü. Onun gözleri hala parlak bir şekilde Hajime’ye bakıyordu.

Hajime sadece bakışı döndürdü. Ağrıya direnç göstererek yavaşça kalkdı. Donner ı kılıfından çıkardı, namluyu ayı’nın kafasına yerleştirdi

‘’Benim yiyeceğim ol.’’

Bu kelimeleri söyledikten sonra, tetiği çekti. Mermi sadakatle efendisini iradesini dinler gibi ayı’nın başına girdi.

Silah sesi tüm labirentte yayılmıştı. Ayı bir an olsun Hajime’den gözlerini ayırmadı, sonuna kadar baktı. Hajime’de aynısını yaptı.

Orada hissettiği hiçbir duygu yokdu, Ama boş da hissetmiyordu. O sadece yapması gerekeni yaptı. Yaşamak için, bu alanda hayatta kalmak için yapması gerekeni yaptı.

Hajime gözlerini kapadı ve kendi kalbiyle karşılaştı. Bu şekilde yaşamayı karar aldı. Dövüşmek istediği bir şey değildi. Acı onun dostu değildi. Açlık onun yapacağı en son şeydi. Yaşamak, onun istediği şeydi. O nedensizlikleri düşmanlarına olduğu gibi silmişti. Hepsi hayatta kalmak için.
Bu şekilde yaşayacaktı… ve … Eve dönecekdi.

‘’Evet, Dönmek istiyorum. Diğer şeyler önemli değil. Eve, yolumu kendim bulacağım. Dileğimi gerçekleştireceğim. Yoluma çıkan herkesi,ne olursa olsun…’’

Hajime gözlerini açtı ve korkusuz bir kahkaha attı.

‘’ÖLDÜR’’

*     *     *

Adı

Nagumo Hajime

Yaş

17 Yaşında

Cinsiyet

Erkek

Seviye

12

Class

Dönüştürme Sanatçısı ( Sinerjist )

Kuvvet

300

Yaşam Gücü

400

Direnç

300

Çeviklik

450

Büyü

400

Büyü Direnci

400

Yetenekler

 • Dönüştürme
  • Mineral Değerlendirme
  • Hassas Dönüştürme
  • Mineral Sorgulama(Araştırma)
  • Mineral Ayırma
  • Mineral Kaynaştırma(Birleştirme)
 • Büyü Manipulasyonu
 • Demir Mide
 • Yıldırım Örtüsü
 • İlahi Adım
  • Havada Yürüme
  • Titreme
 • Hava Pençeleri
 • Dil Anlama

(Ç.N: Evet ek bölümm olarak istekler üzerine atacağım olan 2 bölümden ilkini çevirmiş bulunmaktayım. Açıkcası yorumlara baktığımda hep 10 oluyordu. Bu y üzden 30 u falan geçmez diyip 15 yoruma 1 bölüm dedim. Beklemediğim bir şey oldu ve serinin az takip edildiğini düşünen ben siteye baktığımda 30 yorumu gördüm ve şaşırdım. Desteğiniz için teşekkürler  .Böyle etkinlikleri ne sıkla yapacağımı sorarsanız her kitap sonu yapmayı düşünüyorum. Sizden ricam seriyi arkadaşlarınız arasında paylaşıp hem siteye hemde hafif roman dünyasına katkı sağlamanız vede yorum atmanız.Yine uzun bir yazı oldu  . Hepinize can sağlığı diliyorum.(2. Bonus bölümü de yarın yani Pazar atacağım)


Önceki Bölüm                                                                                          Sonraki Bölüm

Reklamlar