Shura’s Wrath: Bölüm 9 – Antilop Dişli Tavşan


Hayattayım.Ölmedim.Yaşıyorum.

Uzun süredir bölüm atmadığım için üzgünüm. Sınavlarım bittiğinde performanslar verilmeye başlandı ve onları yapmak zorunda kaldım.Artık sınavlarım ve performanslarım  bittiği için rahatım.

Herneyse Yumulun Bölüme 😀

Çeviri ,Düzenleme , Kontrol , Edit  ve Geri Kalan Her Zart Zurt İş İçin Yusaince00’a Teşekkürler.Keyifli Okumalar…

Önceki Bölüm                                                                   Sonraki Bölüm

Shura’s Wrath : Bölüm 9 – Antilop Dişli Tavşan

Harika,yeteneğin başarıyla geliştirildi.Eğer yeterli YP’ye sahipsen,bunu daha yüksek seviyelere geliştirebilirsin.Bir yetenek en yüksek seviyesine ulaştığında yeterli anlamaya sahipsen,daha da güçlü bir ‘gelişmiş yetenek’ kazanabilme şansın var.YP kazanmak zor olsada ,seviye atlama ve normal canavarları öldürerek YP kazanamazsın.Bu sadece özel görevler ve güçlü canavarlar öldürülerek kazanılır.Canavarlar zayıfdan güçlüye doğru, 1 yıldız elitler,2 yıldız elitler,3 yıldız elitler daha da üstünde güçlü lord canavarları ,lordların üstünde çok nadir olan peri,cennet sonu,gizemli tanrı ve aziz yok edici  insanların yenmesi neredeyse imkansız olan canavarlar var.1 yıldız elite canavarı kendin öldürürsen ona eşdeğer seviyede YP alacaksın.Örnek verirsek LV1 olan 1 yıldız bir elit canavarı öldürürsen 1 YP ,LV3  olan birini öldürürsen,3 YP kazanacaksın. 2 yıldız bir elit öldürürsen, onun LVx’2 ‘sine eşit değerde YP alacaksın.3 yıldız bir eliti öldürerek,onun LVx3 ‘üne eşit değerde YP alacaksın.Bir Lord BOSS öldürerek onun LVx10 ‘una eşit YP alacaksın.Eğer bir peri yaratığını öldürebilirsen onun LVx100 ‘üne eşit YP alacaksın.Bir Cennet Sonu’nu öldürürsen  LVx1000 YP kazanacaksın ve  bu şekilde devam ediyor…Eğer bir grup bir canavarı yenmek için beraber çalışırsa,o zaman o grupta YP eşit olarak dağıtılacak.

Bir sürü gevezelik ederek sonunda yetenek geliştirme sistemini açıklamayı bitirmişti.Oyunun başlarında,,oyuncuların çoğu hızlıca seviye atlamak istiyordu ve seviye farkı koymak ,diğerlerine önden liderlik etmek  istiyorlardı.Bir çok kişinin Köy Şefi’nin süper uzunluktaki acemi dersini dinlemek için sabırlı olmazdı.

Ama Ling Chen orada oturarak herşeyi sessizce dinledi ve hiçbirşeyi kaçırmadı.YP sadece elit ve üstü canavarlardan elde edilecekse,bunun anlamı <<Mistik Ay>> dünyasında BOSS canavarlar için bile savaşılacakdı.Yüksek kademe canavar demek yüksek kademe ekipman demekdi ve ekipmandan daha da önemlisi,yeteneklerdi!Bu öngörülebilirdi.Yüksek kademe BOSS canavarları kolayca ortaya çıkaran yerler için  kesinlikle ölümüne savaşılacakdı.

Şef boğazını dinlendirdi ve devam etti : ‘’Genç adam,sessizce dinleyip çok az şey söylemen çok nadir bir şey.Sabrın kesinlikle çok iyi,gel bunları al,bunlar sana maceralarında yardımcı olacaktır.’’

‘’DING …Başarıyla  ‘Köy Şefinin Dersi’ görevini tamamladın.Enerji krsistali ödülü ve YP çoktan verildi.5 kırmızı ila. Kazanıldı.Köy Şefinin sözlerini tamamen dinlediğinden ekstra ödül ‘İnceleme Tomarı’ 1 . ‘’

Ç.N:Biraz geç oldu ama, Yp = Yetenek Puanı, Tomarı Skyrim’den biliyorsunuz zaten parşömenin aynısı.

Huh?Ekstra ödüllerde mi var ?

Şaşırtıcı olarak,sabırla acemi dersini dinlemek ekstra bir ödüle sahipti…ve bu bir tomardı!Buna benzer bir şey kim bilir ekipmandan ne kadar daha düşük bir düşüş oranına sahipti.Ling Chen gökten yavaş yavaş büyük bir pasta görmüş gibi hissetti.

Ç.N: Durduk yere iyi bir şey olduğu anlamında.

Çantasını açtı ve orada 2 ekstra şey vardı.

[Kırmızı İksir] :HP iyileştirme iksirlerinin en düşük kademelisi.Kullanıldıktan sonra 100 HP iyileştiriyor,Bekleme Süresi:5 saniye

[İnceleme Tomarı] :İnceleme yeteneğine sahip bir tomar,kullanıldıktan sonra senin levelinden 30 kadar üstün olmayan canavarlar hakkında detaylı bilgi verir.

Yani bu canavarların incelenmesi hakkında bilgi veren bir tomar.Ling Chen yeniden odaklandı ve kibarca şefe : ‘’Teşekkürler Şef,yardımcı olabileceğim başka birşey var mı?’’ dedi.

‘’Var.’’ Şef kafasını salladı ve bir melankoli ile : ’’ Son zamanlarda bir grup garip tavşan köyün çevresinde ortaya çıkmaya başladı.Onlar keskin dişlere sahipler ve düzenli olarak insanlara saldırıyorlar .O tavşan grubunu yok edip dişlerini geri getirebilir misin?’’

‘’DING …’Köy Şefi’nin İsteği’ görevini aktive ettin.Görev Açıklaması:Antilop dişli tavşanlardan 10 diş topladı ve onları Köy Şefine ver.Görev Türü:Normal,Görev Süresi:Yok.Görev Ödülü:100 EXP,1 gümüş.Kabul ediyor musun?

‘’Kabul ediyorum.’’Ling Chen doğrudan kabul etti.

Şef başını tatmin edici bir şekilde salladı ve konuştu : ‘’O zaman senin iyi haberlerin için burada bekleyeceğim.Oh,doğru,bundan önce,en iyisi genel mağazaya ve demirciye göz atmalısın.Eşya mağazacısı Old Wang ve demirci Old Tie’nin senin yardımın gereken  bazı şeylere ihtiyaçları olabilir.Oh doğru,dikkat etmen gereken bir şey var,oradaki eve sakın yaklaşma.’’

Şef parmağını uzattı.Ling Chen oraya baktığında,orada küçük bir saman evi gördü.O hasır ev en karanlık köşedeydi ve bu aynı zamanda en kirlisiydi.Ling Chen bakışlarını geri çevirdi ve meraklı bir bakış gösterdi.

‘’Orada korkunç bir deli yaşıyor.Onu gördüğümüz günden beri ,o bu anormal durumdaydı.Genellikle o evde olup  saklanarak dışarı çıkmayı istememesi iyi.Eğer onun dışarı çıktığını görürsen ona yaklaşmamalısın.’’ Şef ciddi bir surat ile konuştu.

‘’Peki,teşekkürler Şef.’’

Ling Chen  Köy Şefinden ayrılarak eşya mağazasına girdi.İlk olarak satılan eşyalara baktı:

[Kırmızı İksir] : … Fiyatı:1 bakır

[Turuncu İksir]: Düşük kademe HP iyileştirme iksiri,kullanıldıktan sonra 200 HP iyileştiriyor,Bekleme Süresi:5 saniye,Fiyatı:3 bakır.

[Sarı İksir]: Düşük kademe HP iyileştirme iksiri,kullanıldıktan sonra 400 HP iyileştiriyor,Bekleme Süresi:5 saniye,Fiyatı:1 gümüş.

[Mavi İksir] : Düşük kademe MP iyileştirme iksiri,kullanıldıktan sonra 100 MP iyileştiriyor,Bekleme Süresi:5 saniye,Fiyatı:2 bakır.

Mistik Ay Dünyasında 1 altın=10 gümüş=100 bakırdı.Şu anda gördüğü iksirler oyunda  bulunabilen tek iksirlerdi ve fiyatları sıçramıştı.

[Başlangıç Kuvvet Taşı],Tür:Enerji Kristali,Kademe:Başlangıç,Nitelik:Ateş,Etkisi:Fiziksel Saldırı Kuvveti +3%.Fiyatı:20 altın.

[Başlangıç Sihir Taşı],Tür:Enerji Kristali,Kademe:Başlangıç,Nitelik:Su,Etkisi:Sihirsel Saldırı Kuvveti +3%. Fiyatı:20 altın.

[Başlangıç Sağlık Taşı];Türü:Enerji Kristali,Kademe:Başlangıç,Nitelik:Su,Etkisi: HP+3%.Fiyatı :20 altın.

[Başlangıç Kaçış Taşı]:

[Başlangıç Delme Taşı]:

Şefin söylediğine göre,genel mağaza bazı düşük kademe enerji kristalleri satıyordu,ama çoğu başlangıç kristalleri 20 altın ile satılıyordu.20 altın oyunun başlarındaki oyuncular için astronomik bir rakamdı.

Sakinleşen Ling Chen esneyen mağaza sahibine doğru gitti : ‘’Merhaba Patron Wang,Yardım edebileceğim bir şey var mı?’’

‘’Oh,Merhaba,diğer dünyadan kahraman’’Eşya mağazası sahibi biraz umursamaz cevap verdi : ‘’Senin yardımın gereken bir şey var .Birkaç gün önce Shrub Ormanına birkaç ot toplamaya gittim,Bir grup yaban domuzunun saldırısıyla karşılaştım.Aceleyle kaçarken,çok önemli bir yüzüğü kaybettim.Sigh,Yüzüğü geri almayı beklemiyorum,ama o domuzlara olan öfkem sönmüş değil,diğer dünyadan kahraman,bana 30 yaban domuzu yok etmekte yardım ederek,kalbimdeki nefreti rahatlata bilir misin?’’

‘’DING … ‘Wang Ji’nin İsteği’ görevini aktive ettiniz,Görev Açıklaması: 30 yaban domuzunu yok et,Görev türü:Normal,Görev Zaman Limiti:Yok,Görev Ödülü:500 EXP,2 gümüş,10 turuncu iksir,10 mavi iksir,kabul ediyor musun?’’

‘’Kabul ediyorum.’’

‘’Mükemmel…orman yaban domuzları LV5 canavarlar olmasına rağmen,şuanki yeteneğinle onları tehdit edemezsin,ilk olarak düzgünce  gücünü arttır,iyi haberlerini bekliyorum.’’ Mağaza sahibi Wang tembel  bir şekilde gözlerini konuşmayı bitirdikten sonra kapadı.

Eşya mağazasından dışarı yürüyen Ling Chen hızlıca demirciye doğru gitti.İlk olarak satılan eşyalara baktı ve ardından demircilikte çok çalışan yaşlı demirciye : ‘’Merhaba Patron Tie,sana yardım edebileceğim herhangi birşey var mı?’’ dedi.

Yaşlı demirci işini bıraktı,yüzündeki teri sildi ve gülerek : ‘’Merhaba,diğer dünyadan kahraman,Senin yardımın gereken birşeyim var.Son zamanarda oldukça fazla döküm malzemelerimi kullandım,100 kurt dişi getirmekte bana yardımcı olabilir misin?Kurt dişleri keskin ve dayanıklı,demirle karıştırınca keskin bir silah yaratılabilir.’’

‘’DING … ‘Demirci’nin İsteği’ görevini aktive ettin,Görev Açıklaması: 100 kurt dişini getir ve demirci Old Tie‘ ye ver.Görev Türü:Normal,Görev Zaman Limiti:Yok.Görev Ödülü:1000EXP,3 gümüş, 1 LV5 demir kısa kılıç,kabul ediyor musun?’’

‘’Kabul ediyorum.’’

‘’Kurtlar köyün kuzeyindeki  Kurtun Uçurumunda.Kurtun Uçurumunun aşağısı dipsiz bir uçurum,tehlikeli bir yerdir.Oraya ulaştığında uçurumun kenarından uzakda olduğundan emin ol.Aşağı düşme. Ayrıca kurtlar LV5 yaratıklar,şuanki yeteneğinle onları tehdit edemezsin,düzgünce gücünü arttır,iyi haberlerini bekliyorum.’’ Konuşmayı bitirdikten sonra yaşlı demirci geri döndü ve işine devam etti.

Acemi Köyünün etrafında yürüyüp sadece 3 görev almak ve 2 tanesi LV5 yaratıklarla dövüşmek olan ,kesinlikle normal oyuncuların şuanda yapabileceği bir şey değildi.Ling Chen köyün etrafında biraz daha yürüdü.Şefin yaklaşmaması gerektiğiyle uyardığı hasır ev  dışında,tüm köy etrafında  yürüdüğü zaman acemi kılıcını taşıyarak kır bölgelere doğru atıldı.

Köyden ayrıldığında orada büyük bir alan vardı.Etrafa baktığında görüşünde kalın noktalı yerlerde büyük bir grup insan vardı.Ara sıra bazı tavşanlar bu noktalarda ortaya çıkıyordu,ama hemen oyuncular tarafından öldürüp geride sadece birkaç tavşan tüyleri bırakılıyordu.

Ling Chen’in yanında bir beyaz tavşan ortaya çıktı ve ileri geri sallanarak dünyayı incelemeye başladı.

[Antilop Dişli Tavşan]:Türü:Hayvan.Level:1,HP:50.Sivri dişleri olan bir tavşan türü.Ayrıca tehlikedeyken tavşanlar, insanları da ısırıyorlar.Eğer onlar tarafından ısırılırsan bu kesinlikle acıtır.

İnceleme yeteneği altında,Ling Chen bu Antilop Dişli Tavşanın temel verilerini öğrendi.Kılıcını yükselteceği zaman,aniden fazla sayıda ok ve büyü kurşunları,anında zavallı küçük tavşana doğru uçtu.Ling Chen’in önünde kalan tek şey ise bir tavşan kürkü oldu.

 Ç.N: Sınavlar ve Performanslarım bittiği için artık çeviriye kısa bir sürede olsa dönmüş bulunup,düzenli olarak bölüm vereceğim. Neyse yumulun yoruma 😀 

 Önceki Bölüm                                                                   Sonraki Bölüm

 

Genel içinde yayınlandı

Shura’s Wrath: Bölüm 9 – Antilop Dişli Tavşan” üzerine 14 yorum

  1. elinize sağlık. o değilde mahou koukou no rettoseiyi çevirebilecek bir yiğit yokmudur ya sadece0,1,2 var internette ingde okunmuyo çok ağır 😛

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s