ST 1 Kitap 12 Bölüm (Şafak (1))


Çeviri için Calosa, düzenleme için 1ghostdreamer, kontrol, edit için 1ghostdreamer arkadaşımıza teşekkürler. Keyifli okumalar..

Önemli Çevirmen Notu ! : Arkadaşlar 2/3 gündür bölüm gelmesinin, tek sebebi bu şehirde.Elektrik kesintileri olmasıdır ve. Çok yoğun bir şekilde elektrik kesintileri var, şuan bu bölümü çevirirken. Elektrik gitmemesi  için dua ediyorum anlayışla karşılarsınız umarım Teşekkürler.

ST Kitap 1 Bölüm 12  Şafak (1)

Uçsuz bucaksız arazi yüksek sıra dağlar ve kalın, geniş ormanlarla kaplıydı. Oranın derinliklerinde birçok büyülü canavar saklanıyordu. Bu arazi temelde kimsenin ölçemeyeceği çok büyük bir alana sahipti. 3 Doğu Bölgesi İlçeleri 600.000 kişilik güçlü ordusunun 400.000’lik kısmını bu arazinin sınırına tayin ettiğini dışarıya ilan etmişlerdi. (Dışarıya, başka ülkelere bölgelere vs anlamında)

Diğer 200.000 asker Kara Su dağı aralığı dışına konuşlandırılmıştı.  Kara Su dağı bu dünyadaki haydutlar için bir numaralı yerdir. Bu haydutlar Kara Su dağı  dağına ve arazisine çok aşina ve avantajlı coğrafi konuma sahipti. Doğu Fatihi Prensi askerleri her zaman dağ dışına konuşlandırmıştı haydutları korkutmak için.

Tiefeng Şehri (Türkçesini bulamadım) vahşi sınırlarında, yasak bir konak var. Bu konakta Doğu Fatihi Prens’i Qin De sessizce konağın bir odasında kitap okuyor’du.

“Majesteleri,” kapının dışında duran, Zhao Yunxing selamlar ve söyler.

“Yunxing, içeri gel.” Qin De başını kaldırmadan tek seferde söyler. Sonra Zhao Yunxing bedenini bükmüş (http://mugeyavas.com/wp-content/uploads/2014/01/1327650865_42_japon_Selami_.jpg) şekilde saygıyla  odaya girer. Qin De’yle konuşmak için sessizce odanın bir tarafında durur. Doğu Fatihi Prensi Qin De’ye  çok saygılıydı.

Qin De elindeki  kitabı yavaşça yere koyar ve Zhao Yunxing’e döner. Bir gülümsem ile der ki : “Yunxing, bir yıl boyunca Yu’er i eğittin. Söyle bana, Yu’erin dış teknikleri yolunda herhangi bir umudu var mı ?”

“Ekselansları, Üçüncü Prens çok çalışkan ve azimli birisi. Onun irade’si bir çok yetişkinlere göre daha güçlüdür” Zhao Yunxing hemen söyler. Bunu duyan Qin De yüzünde belli belirsiz bir glümseme vardı. Zhao Yunxing devam eder:. ” Ama dış teknikleri zirveye ulaşmış çoğu son derece yetenekli insanlarla karşılaştırılınca Üçüncü Prens’in yetenekleri sadece ortalamanın üzerinde kabul edilebilir. Ama Sisli Köşk’ün sıcak  kaplıcası  ve sık sık değerli şifalı yemek yemesi sayesinde, Üçüncü Prensin  zirveye ulaşma şansı vardır.”

Dış tekniklerin  en yüksek Houtian seviyesindekiler ve Xiantian seviyesine yakındır. Ve belirli seviyelerdeki dış teknikleri kullanırlar. Hatta çoğu Xiantian iç uzmanlarına teknik öğretmesi için parada veriyor.

“Ne kadar sürer ? ”  Qin De Sorar

Zhao Yunxing bi süre dikkatli bir şekilde düşünür ve derki :

“Belki 30 yıl sürebilir Üçüncü Prens azim gösterirse bu mümkün ama göstermez ise bu  çok zor ve uzun zaman alır. Dış teknikleri yolunda,  10 küsür yaşında çalışmaya başlanılırsa, Üçüncü Prens 300 veya 400 jin  kol gücü kaldırmada herhangi bir zorluk yaşamaz. Dış tekniklerin en yüksek seviye bir kolda gücü 700 yada 800 jin olmalıdır.Ama sonunda dahada zorlaşacaktır 30 yıl  içinde mümkün”

Qin De başını sallar ve ç çeker: ” 30 yıl çok uzun. O 10 küsür yıl sonra kendini koruyabilr Ama, yinede kötü değil  kabul edilebilir”

“Pekala Zhao Yunxing sen gidebilirsin.” Qin De gülümseyerek söyler. Zhao Yunxing hemen selamlar ve der ki : “Ekselansları izninizle gidiyorum” ondan sonra o odada sadece  Qin De yi bırakarak  derhal gider. Uzun bir süre sonra, derin ve alçak nefes içinde yükselir.

 

*******

Qin Yu şelale’deki mavi kayaların üzerinde sürekli saldırı altında bi at duruşu gösteriyor.

Şelale’nin baskısını hissetmek, Qin Yu’yu gizlice sevindirir. O yeni eğitimine başladı. Neyse ki onun için, Zhao Yunxing saldırılarına karşı vücudu direnci büyük ölçüde arttı. Buna ek olarak, sürekli tıbbi şarap  onun vücudunu dahada dirençli hale getirmişti.   Aksi taktirde, temelde şelale baskısına dayanması mümkün olmazdı.

“Israrla Devam.”

Qin Yu sürekli zihninde kendini azarlar. Onu azarlayacak birisi yoktu.  Zhao Yunxing artık burada değildi. Bir yerden sonra, Qin Yu yavaşca zihni kapanıyordu  bunun için kendini azarladı. Zihni sürekli yavaşlıyordu bu yüzden kendini azarlıyordu, artık kendisini eğitmesi gerekiyordu ama. O hala, bir çocuk.

Ama…  zihni yavaş yavaş hiçliğe giderken, kısa bir süre sonra zihninde bir düşünce ortaya çıktı.

Onun büyük kardeşi, ikinci kardeşi ve hatta babası, bunların hiçbiri tembel değildi ve bunların hiçbiri güçsüz değildi.

Qin Klanının bir üyesi olarak ve Doğu Fatihi Prensi Qin De’nin en küçük oğlu olarak, doğal olarak oda güçsüz olmamalıydı.

Gayret!

 

“Israrla Devam ! ” ” Israrla Devam!” zayıflamaya başlayan bacaklarını hisseden Qin Yu sürekli aklında kendine emir verir. Hatta bacaklarının titrediğini hissediyordu. O uzun bi süre devam etmeye çalışsa bile,  onun kas derinliklerinden dışarı çıkan bir gücü yoktu.

Aniden- Qin Yu’nun ayakları uyuşmaya başlar ve o yüksek yerden göle düşer.

 

……

Eğitim Sahasında, 6 kum torbası asılıydı. Qin Yu onların ortasında duruyordu.

“Hah !”

Qin Yu yüksek sesle bağırır ve güçlü bir yumruk ile bir kum torbası’na vurur. O anda, diğer 3 kum torbasıyla beraber düşer. Bu kum torbaları  diğer kum torbalarına çarptı. Bir anda kum, torbaları sallanmaya başladılar.

Onların yörüngeleri tamamen düzensizdi. Başlangıçta öne doğru gelen bir kum torbalarının hareketlerinde büyük bir değişiklik sonuçlanmıştı. Ve başka bir kum torbası ile çarpışmıştı.

Bam! Bam! Bam! Bam! Bam! (ÇN Baamın ne suçu var )

Gözleri pırıl pırıl parlayan Qin Yu elleriyle ona gelen  kum torbalarını vurur. Bu onun reflekslerini geliştirmek içindi. Refleksler  hız ve kol kasları ile ilişkiliydi. Aynı zamanda uygulayıcının tepkileri ile ilişkiliydi. Ve eğitimle , bu tepkiler geliştirilebilir.

Uzmanlar’ın ölümüne kavgalarında refleksleri en iyisi olan, her zaman bir adım öndedir. Refleksler başkalarının hayatını alabilecek kadar tehlikelidir.

Qin Yu’nun hızlı saldırıları nedeniyle, bu kum torbaları giderek daha hızlanır. Bir süre sonra,  bir basınç hissetti. Aniden arkadan vuruldu. Hemen dengesini kaybeder ve 3 veya 4 kum torbası onun bedeniyle çarpışır.

Güm!

Qin Yu hemen zemin üzerine düşer ama bi süre sonra ayağa kalkar.

“Ss ~~~”

Qin Yo soluk soluğayken dizlerine bakar. Sürtünme yüzünden kötü yırtılmış ve kan akıyordu. Yerde kum ve çakıl taşı bulunmaktaydı. Düştüğü için dizleri çakıl taşlarıyla çarpışmış olmalı.

“Neden temizce süpürülmemiş?” Qin Yu’nn yapabileceği birşey yoktu. Eğitim yapmadan önce yeri kendi süpürmüştü. Kim yerin temizce süpürülmediğini düşünürdü ki?

“Devam”

Yaralarını göz ardı edip, Qin Yu kum ve çakılları süpürür. Sonra kum  torbalarının ortasına atar kendini ve yeniden refleks eğitimi başlar

…….

Avlunun ortasında, şort ve çift ayakkabı giyiyordu ve bir sandalyede oturan Qin Yu elinde bir kitap tutuyordu. Bütün vücudu tıbbi şarap kaplıydı. Avlusunda, birçok parlak Fener vardı.  Kitap yazılarını okumak için fenerler yeterince parlaktı.

Usta Zhao Yunxing ayrılmış olsa da, Qin Yu eğitim gereksinimlerini düşürmedi. Aksine onları  dahada sıkı yaptı. Hergün vücudunu eğitiyor. Akşamları onun tıbbi besinini absorbe ediyordu ve vücudunun iyileşmesi için gece yarısına kadar kaplıcada yıkanıyordu. Bu dönem aynı zamanda Qin yu’nun uyku zamanıydı.

Şu anda, Weng Xian ona şarap uygularken, bu onun okuma zamanıydı.

“Dağın tepesinde yıldızları seyretmek güzel” Qin Yu başını sallar ve hafif gülümseme ile sınırsız yıldızlı gökyüzüne bakar , ” ama gene de avluda yıldızları seyretmek kötü değil. Xiao Hei, sen ne düşünüyorsun ? Hey, Xiao Hei bir kartal değil mi? Neden bu kadar yavaş büyüyor? neden başının üstünde altın tüyler var?.”

Deyip yanındaki Xiao Hei, yi okşar.

Xiao Hei gözleri parıldar. Ve başını kaldırmaya çalışır Qin Yu izin vermez art arda kanat çırpar. Sonra gururla başını kaldırır.

Qin Yu hemen gülerek onu serbest bırakır.

“Tamam, bugün bu kadar kitap okumak yeter. Yarının eğitimine devam etmem için uyumam lazım.” Qin Yu hemen elindeki iplik bağlı  kitabı okur . Bu tıbbi bir kitaptır. Qin Yu açıkça hatırlıyordu Zhao Yunxng o gerçek bir dış uzmanı olmak istiyorsa, o tıp sanatına aşina olması gerektiğini söyledi.

Avlu kapısındaki gölgede, Lian Yan kendini gizleyip nazikçe Qin Yu’yu izliyordu.

Lian Yan Qin Yu o Xiao Hei ile oynayıp zaman harcamak istemediğini duymuştu Özellikle buna çok üzülmüştü. Qin Yu sadece 9 yaşındaki bir çocuk ama genede gününün tek bir dakikasını ziyan etmiyor. O her dakikayı en iyi şekilde planlamıştı. O yaptığı herşey onun acı eğitimi içndir. Ama eğitim ne içindir. ?

Qin De Sisli Köşke en son ziyareti, çok uzun zaman önceydi.

O kitabı okurken,  ışık olup olmaması fark etmez ama. Qin yu’nun koltuğunun yanında bazı kek kırıntıları farkında olmadan onun tarafından yenmişti. (ÇN sarhoşa bağladı)

Qin Yu kitabı yere koyar ve yukarı bakar. Onun yüzünde geniş bir parlak gülmseme ile çok mutluydu onun halsiz ellerini uzatır ve der ki : ” Yeni bir şafak başlıyor yeni bir gün doğuyor. Ben herzaman en zorunu en sertini deneceğim ve başarılı olacağım” (Çn fesat düşünen tek ben olamam dimi)                                 

Yeni bir günün eğitimi başladı…….

 

Reklamlar

ST 1 Kitap 12 Bölüm (Şafak (1))” üzerine 14 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s