ST 1 Kitap 11 Bölüm (Sınır Eğitimi (2)


Çeviri için Calosa, düzenleme için 1ghostdreamer, kontrol, edit için 1ghostdreamer arkadaşımıza teşekkürler. Keyifli okumalar..

 

“Parmak gücünü eğitmenin en iyi yolu, parmaklarının üzerinde dururken parmak meditasyonu uygulamaktır. Ama parmak gücün şuan çok zayıf, bu nedenle ilk Avuç İçi Demir Kum yöntemini yapmamız lazım onun için beni takip et. Bunun için ilahi ipek eldiven şart. Onları giymek için gidiyoruz. Kaslarınızın ve ellerinizin cilde zararı olmaması lazım parmak gücü eğitimi yaparken.” Zhao Yunxing zaten Qin Yu için  çift göksel ipek eldiven hazırlamıştı.

Qin Yu heyecanlı şekilde göksel ipek eldiveni alır ve giyer.

“Bu sahilden alınmış beyaz kum. Sen güç kullanarak elini onun içine sokmalısın durma. Sadece ben sana söylediğimde duracaksın.” Zhao Yunxing yanından çok uzak olmayan demir kazanın içindeki kumu işaret etti.

“Evet usta!”

Qin Yu demir kazanın olduğu yere varıp, oyun oynuyor gibi eğitim pozisyonu alır. Ama bacakları gerçekten çok kötü ağrıyordu. Dişleri sürekli gıcırdıyordu ağrıdan. Qin Yu göksel ipek eldiven giymiş, ellerini aşağıya durmadan sokmaya çalışıyordu. O sokmaya çalışıyordu ama çok zordu.

“Ahh!”

Qin Yu bir engel olamadığı bir inilti ile inler. Parmakları Göksel ipek eldiven ile korunuyor ancak eldiven sadece elini kumun içine sokmasını sağlıyordu. Bu nedenle darbe kuvveti tam ellerinin üzerini etkiliyordu.

Ellerini çok hızlı soktuğu için, elleri çok acımıştı. Qin Yu”nun parmakları zarar görmüştü. Onun ellerini sokma derinliğini azaltmaya yardımcı olmuyordu .O şimdi kazanın altına ellerini itti ama dibe inmeden  onları çekti. Bu onun için çok daha kolaydı.

“Altına sok. Gevşeme.!”

Zhao Yunxing soğukça ve sertçe söyler

Qin Yu çok acı çekiyordu ama dişlerini sıkıp  sabretmek dışında çaresi yoktu.

Qin Yu sınırlarını aşma bu duyguyu seviyor olsa da , parmaklarının sinirleri kalbi ile bağlantılıydı.Bunun  için çok acı çekiyordu. Sonuçta o daha 8 yaşındaki bir çocuk. Ayrıca o yüce, zengin statüsüne sahipti ve Doğu Fatihi Prensinin 3üncü oğluydu. O daha önce bu tür acı yaşamamıştı.

“Pu!”(Çn  tükürüyor sanırım)

Ellerini aniden dibe itince. Ağrı kontrolsüzce olur ve Qin Yu’nun gözlerinden yaşlar gelmeye başlar.

Zhao Yunxing soğukça izliyordu. 8 Yaşındaki çocuk ağlamaklı gözlerle aralıksızca ellerini kuma sokuyordu, ama hiç merhamet göstermiyordu tam tersi hala devam et diyordu ….

Qin Yu gözyaşı döküyor olabilir, ama o ellerini sokmaya devam etmek zorunda

…..

Bir buçuk yıl boyunca hergün eğitim gördü. Tekrarlayarak ve tekrarlayarak, Qin Yu’nun vücudu artık geçmişte olduğundan çok daha güçlü.

Donglan dağındaki bir şelalenin ucunda

“Hah!”

Uçan bir tekme ile, Zhao Yunxing beklenmedik bir şekilde birkaç büyük kayayı su altında bırakıyor. Şu anda, bir adam birkaç kayaların oluşturduğu bölgede ortaya çıkmıştı. Şelale kayalara çarptığı için yukarıdan geliyor.

“Bacakların bir dağ gibi sabit ve bir yıldırım gibi hareket etmelidir. Bu büyük bir şelale değil. Bu kadar uzun süre Squat http://bretcontreras.com/wp-content/uploads/Squat3.jpg yapıyor olman, şelale altında bir at duruşu almak için.” Zhao Yunxing Mavi kayalığındaki noktaları işaret edip diyorki ” yeterli güce sahip olmalısın sabit dur.”

“Bu büyük bir şelale değilmi ?” Qin Yu yukarıya bakır ve çok yüksekten aşağı akan şelaleye bakar. Büyük bir akıntı ile gökyüzünü kapatıyordu. Bu şelale büyük değilse büyük olan nasıldı ?.

Bir buçuk yıl boyunca squat yaptığı için, Qin Yu’nun bacak kasları geçmişte olduğundan  daha daha çok güçlü olmuştu

“Evet!” Qin Yu  mavi kayaların kenarında duruyor. Su aşağı doğru geliyordu, kayaların kenarında baskı büyük değildi. Qin Yu kayaların kenarında bir at duruşu alır ve oldukça kolay bir şekilde basınca dayanıyordu

“Merkezde Dur” Zhao Yunxing soğukça söyler

Qin Yu yavaş yavaş bacaklarını hareket ettirmeye başladı kayaların merkezine doğru gitmek için başka çaresi yoktu. Merkeze yaklaştıkça, Suyun basıncı. Qin Yu vücudunu sallandırıyordu ama o merkeze ulaşabileceğini hissediyordu.

“İyi değil!”

Qin Yu çok sallanıyordu. Ayakları her an kayabilir. Ve göle düşebilirdi.

“Devam!” Zhao Yunxing kayıtsızca söylüyordu.

…..

Akşamları, Qin Yu kaplıca’da yatmaktaydı.Göz kapakları yavaş yavaş kapanır. O şuan çok rahattı Her gün, o kaplıcanın içine gelirdi akşamları. Geçmişte bu kadar rahat hissetmiyordu. Ama şimdi, her gün kendi sınırlarını eğitimde zorladığı için, bedeni ağrıyor ve karıncalanıyordu kaplıcaya girdiğinde ise, çok rahat hissediyordu.

Xiao Hei son yarım yıl içinde biraz büyüdü. Ancak bazı altın tüyler aniden başının üstünde çıkmıştı. Kendi vücudunun diğer kısımları hala siyah tüylerle kaplıydı. Xiao Hei’ye benzer sıradan kartallar çok daha yavaş büyür. Kaplıcanın içinde sallanıyordu dikkatsizce.

Kaplıcanın içinde Qin yu uyumuştu.

Her akşam saat 6 da kaplıcaya girer ve her gün, kendini eğitir. Ve kaplıcaya girdikten sonra bir süre uyur.Gece yarısından sonra, o tip uzmanı Weng Xan onu masaj ve onun çin şifalı şarap uyguluyordu. Sonra Qin Yu kitap okumaya başlıyordu.

Onun tek bir dakikayı ziyan etmediği söylenebilir.

2 siluet aniden kaplıca yanında görünür. Onlar Lian Yan ve Zhao Yunxing   ve başkası. Uyuyan Qin Yu’yu izliyolardı.

“Xiao Yu bile heniz 9 değil. O Hala bir çocuk. ” Qin Yu’nun  hala çocukça yüzü vardı, Lian Yan onu görünce çok üzülüyordu. Küçük yaşlarından beri Qin Yu yu  o büyüttü, Lian Yan Onu tamamen kendi torunu gibi görüyordu.

Zhao Yunxing nadir görülen, bir gülümseme gösterir Qin Yuya bakar ve başını sallayarak der ki ” Xiao Yu son derece kararlı bir çocuk. Ona verdiğim eğitim kesinlikle onu gerçek sınırlarının dışında itti. O bir sınırı aştı, bedeni kırılma noktasının yakınında. Ben o zaman devam edebileceğini düşünmezdim, Majesteleri bana ordusunu eğitmek için, 100.000 güçlü asker verdi ve onlara sınır eğitimi gerçekleştirdim. Ama sadece 1000 tanesi bir yıl boyunca dayandı.”

Zhao Yunxing o zaman ordunun eğitiminden sorumlu iken, askerler en sıradan askerlerdi . Qin Yu’nun aksine, onlar değerli tıbbi  ilaçlar tıbbi yemek yorgunluğu gidermek için kaplıca emmek ve profesyonel bir tıbbi uzmanı, vb. yoktu.

Qin Yu sadece bir çocuk ancak…. O askerler yetişkindi. Böyle bir çocuk kadar olamıyorlardı Zhao Yunxing kendisini şaşırmış ve memnun hissediyordu.

Qin Yu urkusunda nasıl göründüğünü görünce, Lian Yan ve Zhao Yunxing yüzlerinde küçük bir gülümseme oluşur. Ama 2 si bile onlar dışında başka bir ziyaretçinin olduğunu bilmiyorlardı.

Belki… rüyasında babasıyla konuşuyor

Qin Yu’nun, Baba’sı onu 2 yıl gibi uzun bir süredir ziyaret etmiyordu

…..

Şelale altında bir at duruşu tutmak, ağır nesneleri taşırken çömelme, ağır nesneleri taşırken sürekli su içinde silahsız dövüş tekniklerini uygulamak , gün boyu ağır nesneleri taşırken egzersiz, Koşu, parmak gücü, eğitim, çeviklik ve duyarlılık eğitimi.

Bunlar Zhao Yunxingin Yoğun eğitim planıydı. Qin Yu eğitmek için belli bir kurala göre hareket eden çeşitli eğitim teknikler vardı. Zhao Yunxingin öğrencisi olarak, Qin Yu sürekli fiziksel sınırlarını aşıyordu. Onun vücut yetenekleri çok hızlı bir şekilde gelişiyordu.

Bir sene sonra,

 

9 yaşındaki Qin Yu çıplak göğüslü ve pantolon giyiyordu. Onun bütün vücudu kasları ile şişkin değil ama neredeyse mükemmel bir düzendeydi kasları ve o avlanmaya çıkmış bir leopar gibi görünüyordu.

“Xiao Yu, çok iradeli olmalısın. Sınır eğitiminde, her şey önemsizdir. En önemli şey iradeli olmaktır” Zhao Yunxing Qin Yu  bakar ve ona hiç görülmemiş bir gülümseme gösterir ” Benim şimdi ana orduya geri dönme zamanım geldi, Sınırlarını unutma sınırlarına meydan okuyup sınırlarını aşmalısın. Sürekli denediğin taktirde başarılı olursun.”

Qin Yu ustasına bakar. Geçen yıl boyunca, Qin Yu’ya göre onun ustası çok acımasızdı ve ona çok kızgındı Her eğitim sonrası Qin Yunun göz yaşları durmadan dökülüyordu. Ama şimdi ustasının yüzündeki mutlu dolu gülümsemeyi görünce her şeyi anlamaya başladı.

“Usta, ben seni kesinliklikle hayal kırıklığına uğratmayacağım” Qin Yu Zhao Yunxinge bakar ve kararlılıkla söyler

Zhao Yunxing başını sallayıp gülümser. Sonra aniden, hemen Sisli Köşkten dışarı çıkar, ve arkasına  tekrar bakıp. Bir azılı kaplanın önünde durur ve biner, Azılı Kaplanın bir kükremesinden sonra. Yavaşça uzaklaşmaya başlar. Qin Yu’nun göz yaşları hafifçe düşer. Onun bugünden itibaren kendi kendini eğitmesi gerekiyordu artık.

 

Reklamlar

ST 1 Kitap 11 Bölüm (Sınır Eğitimi (2)” üzerine 11 yorum

  1. Çeviri için teşkkürler eskisine nazaran daha akıcı olmuş.Meraklısına:
    Bu arada Çalıştıkları antremalara gelirsek tai chu,iron palm tarzı çalışıyorlar.kısaca elleri nasır tutmadan bütün vücudunu esnek ve güçlü tutmaya yarayan antremanlar.Horse stance(at duruşu)Bacakları gergin bir şekilde açarak yavaş yavaş her gün açtğın mesafeyi arttırarak kasların esnekliğini arttırır.Google ye horse stance yazarak görsellerine ulaşabilirsiniz.Bazı dövüş sanatlarında horse stance yaparken yumruk ta atılır bu daha üst düzeydir.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s