Re:monster – Gün: 26


Çeviri için Bunji Kugashira, düzenleme için Rising Grey, kontrol, edit için Rising Grey arkadaşımıza teşekkürler. Keyifli okumalar..

 

Sabah olduğu zaman Gobue’nin hobgobline dönüşmüş olduğunu gördüm.Ona tebrik amacıyla bir hediye verdik. Hediyemiz kabile üyeleri arasındaki bağları temsil eden dişlerden yapılma bir aksesuardı.

 

Sabah antrenmanı bittiği zaman genelde goblinler ava çıkar.

 

Ama bu sefer askerleri bir teftiş etmeye karar verdim.

 

En düşük seviyede olup da genel olarak kullanılan teçhizatlar boynuzlu tavşan boynuzu, [Kabukla Güçlendirilmiş Kalkan] ile ezelden beri sahip olunulan sıradan kıyafetlerdi. Teftiş sırasında sadece goblinleri saydık ve yarım saat sonra mağarayı terk ettik. Şu anki gayemiz yeteneklerimi daha öteye taşıyabilmem için herkesin seviyesini güçlendirmesiydi. İşte bundan dolayı orkların madenine baskın yapmaya karar verdik. Orklara karşı bir kin gütmesek de hayatta kalabilmek için yapmamız gerekeni yapacaktık işte.

 

Onlara saldıracaktık. Saldıracaktık ve yiyecektik onları.

 

Şimdi size savaşın sonuçlarını iftaharla sunayım: Hafif yaralanmalar dışında hiçbir sorunumuz yoktu ya madendeki bütün orklar şehadet şerbetini içti. Ork lider ve onun silah arkadaşları da dahildi bu grubun içinde. Bunun sebebi antrenmanlarımızın sadece saldırı değil savunma üzerine de odaklanmasıydı. Bu acımasız, katı ama kararlı bir öğretmen olduğumu gösteriyor. Tabii zaferin üzerinde attığım ağların da bir etkisi yok diyemem.

 

Ne? Çok mu korkakça bir davranış bu? Hayır efendim size katılmıyorum, doğal yaşamda bu tür etik kurallar önemsizdir. Çünkü öldüğün zaman her şey biter. Zafer sizde olduğu sürece ne kadar korkakça hareketler yaptığınızın bir önemi yok.

 

Sadece zafere ulaşanlar doğrunun ve yanlışın ne olduğunu belirleyebilir.

 

Zafere ulaşmak için gerekirse kalbimi katılaştırmaya daha dünden razıyım.

 

Savaş bittikten sonra yanımızda getirdiğimiz [İyileştirme Çimleri]‘nin suyunu çıkarıp onları ıslak bezlerin üzerine ekleyerek yaralılara ilkyardım yaptık. Çok basit ama beklenmedik bir şekilde etkili bir teknikti bu.

 

Ölümcül olabilecek yaraları ise [İş-Keşişlik] yeteneğimle kutsama yaparak iyileştiriyordum.

 

Büyüsel çalışmalarımın işime yarayabileceği düşüncesiyle çeşitli şekiller denedim işimi tam olarak halledene kadar.

 

Eğer birinin kolu kopsa dahi iyileştirme yeteneğimle az biraz zaman olacak olsa da kolu yerine oturtmak mümkün. Uzun bir süre rahatsızlık hissedilecek olsa da bir kol kaybetmeye kıyasla hiçbir şeydi bu. Görünüşe göre kolu oynatmak da mümkündü iyileştirmeden sonra. Cidden harika bir yetenekti bu.

 

Bir zamanlar [Keşiş] olan o esir kadına minnettardım. Eğer o olmasaydı şu an rakamlarımız gözle görülebilecek bir şekilde azalmıştı belki de. Normalde ne kadarı ölse de umursamazdım ya onları eğitmeye başladığımdan beri onları astlarım, öğrencilerim olarak görmekteydim.

 

O yüzden yaralananı iyileştirmek benim boynuma borç. O, ölen kızların ruhu şad olsun…

 

Ben ilkyardımdayken Gobukichi ile diğer yaralanmamış goblinler yağmaya başlamıştı. İşim bittiği zaman ben de onlara katıldım.

 

Görünüşe göre ork liderinin baltalı kargısı büyülü eşyalarla güçlendirildiğinden aşırı keskindi. Tam elime oturduğundan onu yanıma almaya karar verdim. Kılıçlar iyi hoş ya ben daha uzun silahlar kullanmaya alışığım. Etrafta silah çok olduğundan herkes kendine daha iyi silahlar elde etti. En kötü durumdaki goblinler bile tavşan boynuzundan kısa kılıçlara geçti ki bu müthiş bir fark koyuyordu ortaya.

 

Her şeyin ötesinde [Ateş Ruhu Taşları] ve [Yıldırım Ruhu Taşları]’nın yanı sıra daha önce hiç yemediğim [Rüzgar Ruhu Taşları] ile [Toprak Ruhu Taşları] bulmuştuk bolca. Görünüşe göre bu madende keşfedilecek çok şey vardı.

(işin sonu nereye gidiyor belli gibi…)

 

Ve yağmayı hemen bitirip orkların leziz etlerini bir araya getirdik. Bu arada uyanığın teki herkesin kendi rütbesine göre yemek alması kuralını eklemiş şuraya bir yere. Bundan dolayı ork liderleri, ork büyücüleri falan önüme yığılıvermiş sağ olsunlar.

 

Yetenek öğrenildi: [Düstur]

Yetenek öğrenildi: [Gelişmiş Sindirim]

Yetenek öğrenildi: [Baltalı Kargı Ustalığı]

 

Ork yahnisinin yanında şu taşlar da iyi gidiyor he.

 

Yetenek öğrenildi: [Rüzgar Ustalığı]

Yetenek öğrenildi: [Fırtınaya Karşı Dayanıklılık]

Yetenek öğrenildi: [Toprak Hakimiyeti]

Yetenek öğrenildi: [Toprak Bazlı Darbelere Karşı Dayanıklılık]

 

Güzel bir mangal daha. Hele ork yahnisi enfesti.

 

Ork etinin kendine has bir tadı ile dokusu vardı. Ve de ne kadar yersek yiyelim bu et kaynağının sınırı yok gibiydi.

 

İçki ile pilav yemeyi bile özledim bu ziyafeti çekerken. Öyle özledim ki Aoi beni bıçakladığı zaman elimde bulunan içkilere ne olduğunu düşünmeye başladım. Yeniden doğduğumdan beri ağzıma sürmemiştim daha içki.

 

Ve böyle gidip geldim işte. Daha sonra hava kararmaya yakın mağaraya dönüp uyumaya gittik.

 

Reklamlar

Re:monster – Gün: 26” üzerine 12 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s