Re:monster – Gün: 24


Çeviri için Bunji Kugashira, düzenleme için Rising Grey, kontrol, edit için Rising Grey arkadaşımıza teşekkürler. Keyifli okumalar..

Sabah antremanından sonra 3 hobgolin ve 1 goblin olarak yine ava çıktık.

 

Ve önümüze çıkan ilk av 70 cm uzunluğunda sarı çizgilere sahip siyah bir örümcekti. Ona geçici olarak [İblis Örümcek] adını vermeye karar verdim.

 

Kılını kıpırdatmasına bile fırsat vermeden onu [Ateş Kontrolü] ile bir güzel közledim.

 

Az kalsın birkaç ağaç da araya kaynadığından bir orman yangını başlatıp kendimizi de o arada kaynamış halde bulabilirdik ya, olaya zamanında müdahele edebildim.

 

Yetenek öğrenildi: [Örümcek Ağı Örme]

 

Böylece parmaklarımdan örümcek ağı atabillmem lazımdı. Yalnız bir saniye, örümcekler başka bir yerlerinden yapmıyor muydu bu olayı?

 

Şükür ki bu düşüncülerim gerçekleşmedi.

 

Parmak uçlarımdan ağ atarken çıkan ”thwip” sesi gerçeküstüydü. Kesinlikle çok işime yarayacak bir yetenekti.

 

Gerçi bu yeteneğe sahip olsam da onu düzgünce işleyemezdim. Yapabileceğim en iyi şey hedefimi etkisiz hale getirebilecek şekilde ağ ile yakalamaktı sanırım.

 

Ama en ufak bir yanlış harekette ağımı kaybedecektim. Dikişe kıyasla çok çok daha zor bir iş ağ örme işi.

 

Bu yüzden daha fazla iblis örümcek aramaya koyuldum.

 

Biraz zaman sonra onlardan biraz buldum. Şahsen onlardan elektrik alamadım ya  da onlar benden hayli yüksek gerilimli bir elektrik almış olacak ki 3 tanesi yerde ölü olarak yatıyordu.

 

Yetenek öğrenildi: [Ağ Örme Sanatı]

 

Bununla beraber ağı düzgünce işleyebilecek hale geldim. Ağ sağlam olduğundan ondan kıyafet yapabileceğim gibi çeşitli fikirler de dönmekteydi kafamda. Aynı zamanda örümceklerin kabuğu da sert duruyordu bir sonraki sefere onlarla bir zırh yapmayı deneyeceğim.

 

Daha sonra uzun zamandan beri ilk kez orklarla karşılaştık.

 

İlk orkumuzu bulduğumuz yere yakın bir yerde bulmuştuk onları.

 

O zamanlar mağaraya uzak olduğundan ve eve erkenden dönme konusunda aceleci olduğumdan buraları tam anlamıyla keşfedememiştik.

 

Ork grubu 6 kişiydi ve önceki bulduğumuza nazaran bunlar kazma yerine sopa, kargı, kılıç, av bıçağı gibi sert ekipmanlara sahip olup üstlerinde de zırh bulunmaktaydı.

 

Kargılı olan ork cüssesiyle direkt ben bunların lideriyim diye haykırıyordu resmen.

 

Yine de onlara saldırmadık ve onları takip edip dağa çıktık Bir saat içinde orkların üssü olan madene ulaştık.

 

Kazması olan bir sürü ork vardı ve orkların nasıl bir çabayla çalıştığını bulunduğumuz bölgeden bile anlayabiliyordunuz.

 

O vakit silahlı ork grubuna saldırmadığımız için memnundum. Onları yenememe olasılığımız yüksek olmakla beraber esas zafer böyle büyük bir bilgiyi elde etmekti.

 

Ekibimizle beraber geri dönmeye karar verip dağdan inmeye başlamıştık ki 3 tane orka rastladık.

 

Yardım çağrısında bulunsalar bile desteğin gelmesi hatrı sayılır bir zaman alacağından fırsattan istifade hemen saldırmaya karar verdik.

 

Bir çalılığın arasında onların bizim menzilimize girmesine karar verdik.

 

Gobumi ve Gobue yaylarıyla birer ork haklarken sonuncuyu elektriğim ile felç ettim ve sakince bir şekilde yanına gidip orkun boğazını kestim.

 

Gobukichi ile ben birer beden alırken sonuncusunu Gobumi ile Gobue beraber götürdüler ve güvenli bir yere varıp orada ziyafetimizi çektik.

 

Yetenek öğrenildi: [Kötü Koku] *****

 

İşime yaramayacak bir yetenek gibi gözüküyor. Orklar harbiden kötü kokuyordu ya etlerinin tadı için katlanılmaya değerdi. Neyse hiç yoktan fazladan kar olarak sayacağım bu yeteneği de, belki işime yarayacağı bir vakit gelir çatar.

 

(*****= Normalde manga olan 13. günde Değerlendirme ile Ork Dili  dışında Değerlendirme yeteneğine benzer bir isme sahip bir yetenek bulunmaktaydı. Orkların wiki sayfasına girip bir sorun var mı diye kontrol ettim ve 3. yetenek olarak sadece Stench olarak adı geçen 3. bir yetenek bulunduğundan onu Gaz Bombası diye çevirmeye karar vermiştim. Ama bu sayıda bu 3. yetenek karakterimize şimdi geldiğinden anlam olarak Kötü Koku diye çevirmek daha mantıklı geldi. Bunu da böyle yamaladığımıza göre sonraki sayıda görüşmek üzere.)

 

Reklamlar

Re:monster – Gün: 24” üzerine 6 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s