The Alchemist God [TAG] Tanıtım


The Alchemist God [TAG]

Diğer isimleri: Lian Shen Ling Yu – 炼神领域 – Luyện Thần Lĩnh Vực – Liàn shén lǐng yù – Simyacı Tanrı

 

Yeni serimize hoşgeldin diyorum öncelikle. Kısaca tanıtayım size serimizi. Bu serimizin yazarı Shi Luo Ye isimli güzel insandır. Kendisi Thief – Zhan Long – ve 2 tane daha oyun serisinin yazarıdır. Kendisinin en son çıkan romanı bu seridir ve yanılmıyorsam bu yıl çıkmış olması lazım.  bu seri + thief ve 1 tane daha serisini 3lü kombo diye açıklıor yazar. ama konuları ve karakterleri benzemiyor bile 😀 ama bunun ve 2. serisinin konusu çok garip. diğer seriyi de lerki bir vakitde umarım size okutabilirim. Konusu gerçekten aşırı ilginç 😀 Overlorda benzetenler çıkabilir aranızda. Fazla uzatmadan 1 resim atıp konuya geçelim.

2 farklı konu yazmışlar. 1 tanesi ing çeviren sitede diğeri novel + mangaları tanıtam bir sitede. ikisinide yazıyorum daha güzel olur düşüncesi ile.

 

Novel+Manga Tanıtım sitesindeki konu:

 

Lin Mu Yu, Destiny’den (Destiny = Zhan Long serisinde geçen oyunun ismiydi.) önceki oyunu fethetmiş en iyi oyunculardan biridir. Babasına verdiği bir söz nedeniyle hesabını silmeye karar verir. Hesabını silmeden önce tüm ekipmanlarını satar ve tüm yeteneklerini siler. Hesabını silerken silme işlemi gizemli bir kaynak tarafından üzerine yazılarak yok sayılır ve bunun sonucunda oyunun içinde kapana kısılır. 3 yetenekten başka hiç bir şeye sahip olmadan nasıl hayatta kalacaktır?

 

İng çeviren sitedeki konu:

 

Bir numaralı oyuncu Lin Mu Yu karakterini sildikten sonra oturumunu kapatmakta başarısız oldu ve kendisinin gizemli bir şekilde başka bir dünyaya taşındığını fark etti. Savaş Tanrısı ünvanını taşıyan Usta bir Simyacı olarak denizin üzerinden geçen vahşi bir ejderha gibi bu kaotik dünyaya girdi. simya ile ilgili seçkin şeyler hazırlayarak, Nihai Dövüş Ruhu çalışarak, Başyapıt/Şaheser/Harika gizli sanatları çalışarak bu dünyayı şok edecekti!!!

 
Bu serimizi de yeni bir arkadaşımız çevirecek. bu seri, CD ve HJC dışında 2 seri daha gelecek bu aralar. Siz okuyun diye baya çalışıyorum İlahi Bölüm Kitleme sanatının üzerine birde İlahi Çevirmene Döndürme Sanatı geliştirdim. Eve gelen misafiri bile çevirmen yaptım mutluyum 😀

The Alchemist God [TAG] Tanıtım” üzerine 23 yorum

 1. Thank you, grandfather! That’s right, I don’t know your name yet.”

  “Oh, my name is Chu Feng. You can just call me Grandpa Chu.”

  “Alright, thank you Grandpa Chu!”

  (Bir ChuFeng yeterdi olmadı bu işte 😀 ) Dipnot: TAG 2. Bölümünden bir diyaolga aittir.

  Beğen

 2. Evet overlord’a benziyor konusu çeviren arkadaşa ve editleyen arkadaşa çok teşekkürler. Ben Overlord LN sinin de çevrilmesini çok istiyorum bir arkadaş bunu çevirebilir mi? En azından animenin bittiği yerden devam etse bile çok sevincem. Translate ile okumak istemiyorum zevkini kaçırmamak için. Bunu da bir çevirmen arkadaş düşünürse mutlu olucam. 🙂 Bunu da okumaya başlıyorum hemen. Hikaye de ki gariplik neden yeteneklerinin siler ki hesabı silmek için. Orası saçma olmuş. 🙂

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s